Związki i seks

Pomysły na weekend we dwoje: w spa, nad morzem, w górach, za granicą

Związki i seks

Aktualizacja:
Fot. GettyImages / skynesher

Pomysłów na weekend we dwoje może być tak dużo, jak ich autorów. Wszystko zależy od preferencji pary, która planuje wolne chwile: czy ma to być romantyczny weekend, czy czas spędzony na uprawianiu ekstremalnego sportu. Miejsc, by w ten sposób spędzić weekend, jest mnóstwo.

Ciekawe miejsca w Polsce na weekend we dwoje to liczne przykłady działalności agroturystycznej w najpiękniejszych zakątkach kraju, salony SPA oferujące wyszukane zabiegi upiększające dla obu płci czy po prostu urokliwe miejsca w górach, nad morzem lub jeziorami. Z kolei na weekend we dwoje za granicą można udać się spontanicznie, sprawdzając ofertę tanich linii lotniczych i ruszając ku przygodzie do najpiękniejszych europejskich miast.

>>> Zobacz także:

Pomysły na weekend we dwoje w Polsce

Planowanie najlepiej zacząć od rozeznania, jakie są ciekawe miejsca w Polsce na weekend we dwoje. Warto skupić się na tych rejonach kraju, które cieszą się wyjątkową popularnością wśród turystów i odwiedzających. W związku z tym, że na weekend we dwoje jeżdżą przede wszystkim zakochani, nie sposób nie wspomnieć o polskiej stolicy zakochanych par, czyli Chełmnie. To niewielkie miasto w województwie kujawsko-pomorskim, którego patronem jest św. Walenty – opiekun zakochanych. Jego relikwie przechowuje miejscowa parafia, a w dniu swojego patrona miasto organizuje niezwykle huczne walentynki wraz z jarmarkiem. Chełmno to dobry pomysł na weekend we dwoje w tym okresie.

Polskie wybrzeże może wydawać się oklepanym celem podróży, ale to tylko pozory. Przecież to prawie 800 kilometrów niezwykle zróżnicowanej linii brzegowej! Od Helu aż po Zalew Szczeciński i Świnoujście, przez Kołobrzeg i szereg mniejszych, spokojniejszych miejscowości. W ofercie są wygodne ośrodki wypoczynkowe, SPA, loty na motolotniach, no i miejsce na romantyczne spacery. Rozpiętość kosztowa weekendu we dwoje nad morzem może być naprawdę duża. W sezonie letnim wyjazd do luksusowego ośrodka to spory wydatek, jednak wypad w maju lub we wrześniu do mniejszej miejscowości wcale nie musi mocno nadszarpnąć zawartości portfela. Jeśli nie nad morze, to warto ruszyć na romantyczny weekend we dwoje w górach.

Jeśli, licząc na romantyczne uniesienia, para woli stronić od widoku innych turystów, lepiej zrezygnować z zatłoczonych kurortów na rzecz mniej znanych i równie pięknych, jak np. urokliwa Kotlina Kłodzka. Mnogość kameralnych willi i niedużych hotelików gwarantują Bieszczady. Wieczór przy kominku i grzanym winie wcale nie wydaje się wówczas odległym pragnieniem. W górach jest też wiele innych ciekawych miejsc na weekend we dwoje. Każdej parze zakochanych można polecić wyprawę do Lanckorony, położonej nieopodal Krakowa. Miejsce, które niegdyś było mekką malarzy i pisarzy, dziś chętnie odwiedzają turyści. Miasteczko położone jest pośród wzgórz Beskidu Makowskiego, charakteryzuje się wyjątkową architekturą i klimatem, który sprzyja zakochanym parom. Trzy godziny drogi od Lanckorony leży Sandomierz, jedno z najstarszych miast w kraju, które rozsławiły powieść i serial telewizyjny o księdzu Mateuszu. Jako największy atuty miasta wymienia się spokój i odcięcie od wielkomiejskiego zgiełku oraz wspaniałe zabytki, w tym Stare Miasto i gotycką Bramę Opatowską.

Weekend we dwoje w SPA

Wyjazd we dwoje do SPA to odcięcie się od codzienności i skoncentrowanie wyłącznie na przyjemnościach. Luksusowe ośrodki w Polsce z pełną ofertą SPA funkcjonują z powodzeniem od morza do Tatr. Można więc wybierać dokładnie, by spełnić swoje oczekiwania. W SPA o relaks i właściwą atmosferę dbają profesjonalni masażyści, którzy dobierają masaż odpowiedni do stanu zdrowia. Do tego dochodzi szereg zabiegów na poszczególne części ciała, które pozwalają na regenerację i powrót do równowagi. Większość tego rodzaju ośrodków organizuje również zabawy taneczne dla gości lub wieczorki specjalne we dwoje, począwszy od kolacji przy blasku świec po wspólne masaże i odprężające kąpiele.

Weekend we dwoje za granicą

Planowana wycieczka czy wypad last minute? Możliwości spędzenia weekendu we dwoje za granicą jest mnóstwo. Jeśli wycieczka jest krótka, dwu czy trzydniowa, lepiej ograniczyć zwiedzanie do najciekawszych europejskich miast. Wystarczy dopasować kierunek wyjazdu do pory roku, by oprócz zabytków można było się cieszyć również piękną pogodą. Na rozwój turystyki bez wątpienia wpływ ma popularność tanich linii lotniczych, od których w Europie aż gęsto. Na tyle, że brytyjska firma Post Office Travel Money przygotowała listę ciekawych europejskich miast, które są najbardziej atrakcyjne cenowo. Z zestawienia wynika, że oprócz tego, że zachwycająca, to również niedroga jest stolica Portugalii, czyli Lizbona. Spędzenie dwóch dni kosztuje tam około 800 złotych. Od Lizbony lepiej wypadła Ryga na Łotwie, litewska stolica, czyli Wilno, a także stolica Węgier – Budapeszt, najtańszy w tym zestawieniu (spędzenie tam weekendu kosztuje ok. 650 złotych za osobę). Warto przemyśleć odwiedzenie tych miejsc, planując weekend we dwoje za granicą.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości