Związki i seks

Kosmogram - przepowiednia, która pozwoli nam zrozumieć życiowe sytuacje

Związki i seks

Aktualizacja:

Ponad połowa Polaków przyznaje, że chodzi do wróżek, a astrologia odgrywa w ich życiu ważną rolę. W wielu czasopismach znaleźć możemy horoskopy, które cieszą się sporą popularnością i są często czytane. O magii liczb i astrologii rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN.

Czego uczy astrocoach?

Alina Wajda-Lamparska wykładała w Akademii Psychologii Alternatywnej. Z wykształcenia jest pedagogiem, trenerem rozwoju osobistego, nauczycielem i dyplomowanym psychotronikiem o specjalizacji: psychologia alternatywna, coach. W swojej pracy spójnie łączy wiele dziedzin wiedzy. Poczynając od inteligencji emocjonalnej, psychologii alternatywnej, kreowania wizerunku, programowania neurolingwistycznego przez lingwistykę kognitywną, pracę z nieświadomym umysłem po głębokie studia nad archetypami i symbolami Carla Gustava Junga. Dodatkową pasją Aliny jest zgłębianie wiedzy o astrologii humanistycznej, czym zajmuje się od 25 lat. Jak twierdzi, astrologię wykorzystuje jako wsparcie do analizy najtrudniejszych problemów, z jakimi trafiają do niej klienci.

Astrocoach powstał z dwóch połączonych elementów. Jestem coachem i mentorem, ale moja ogromną pasją, wielkim zainteresowaniem, od ponad 25 lat jest astrologia. Badanie tej dziedziny, która jest jednym z najbardziej skomplikowanych i kontrowersyjnych systemów wiedzy

- wytłumaczyła Alina.

W jakich sytuacjach życiowych pomaga astrologia?

Według Aliny, astrologia potrzebna jest każdemu człowiekowi, który pragnie zrozumieć swoje miejsce we wszechświecie. Każdy z nas urodził się konkretnego dnia, o konkretnej godzinie i w konkretnym miejscu, które ma własne współrzędne geograficzne. Informacje te tworzą osobisty kosmogram, czyli zestaw potencjałów i tego, czego się obawiamy.

Nasze nastawienie i przekonania to jest ogromna część tego, co my możemy w życiu zrobić, zdobyć i osiągnąć

– stwierdziła astrocoach.

Choć jesteśmy uwarunkowani tym, co jest większe od nas, stale możemy rozwijać to, co w nas drzemie. Aby to zrobić, należy zrozumieć pewne ograniczenia oraz poznać swoje możliwości. Do tego właśnie przydatna jest astrologia.

W jakich sytuacjach życiowych pomagają kosmogramy?

Agata Muszyńska w trudnym życiowym momencie szukała odpowiedzi na wiele nurtujących ją pytań. Odpowiedzi postanowiła zasięgnąć z gwiazd. Wybrała się z wizytą do astrologa, który postawił jej profesjonalny kosmogram. Zaskoczona uzyskanymi informacjami zaczęła coraz bardziej interesować się tym tematem. Obecnie jest już po kilku kursach, które pozwoliły jej zagłębić się w ten świat.

Potrzebowałam zrozumieć pewne mechanizmy, którymi w życiu się kieruje. Astrologia pomogła mi odpowiedzieć na pewne pytania. Zrozumiałam, dlaczego przyciągam pewien typ osób, czyli konkretny znak Koziorożec, gdzie ja jestem Lwem

- przyznała Agata.

Kosmogramy stawiać można nie tylko pojedynczej osobie, ale również parom, by sprawdzić, czy zakochani pasują do siebie i mają szansę stworzyć trwały związek.

Porównujemy kosmogramy dwóch osób, które są w partnerstwie. Coś się dzieje na plus lub na minus, ale warto to wiedzieć. Jeżeli ja i mój mąż mamy urodzeniowo kompletnie inne kosmogramy, to wtedy nakładając jeden na drugi widzimy, gdzie nam się bardzo ładnie współpracuje, a gdzie są napięcia. Wiemy wtedy, nad czym warto pracować

– powiedziała Alina Wajda-Lamparska.

Niektórzy nie wierzą w astrologię, co więcej - uważają ją za wymysł. Jak przyznała Alina, mają do tego prawo. Osoby, które nie przeczytały żadnej książki i nie zgłębiły tego tematu, nie mają pojęcia o kosmogramach.

W astrologię się nie wierzy, to trzeba poznać, jak każdą dziedzinę życia. Nie jest to absolutnie oderwane od rzeczywistości. My się opieramy na bardzo konkretnych elementach, odnosimy się do życia, a nasze życie jest najważniejsze i każdy gdzieś głęboko poszukuje odpowiedzi na pytanie, kim jestem i dokąd zmierzam

- podsumowała Alina.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości