Związki i seks

Joanna Przetakiewicz o rozwodach: "Ja, mój mąż oraz dzieci korzystaliśmy z pomocy psychologa"

Związki i seks

Aktualizacja:

Świat show-biznesu żył niedawno szóstym już ślubem Pameli Anderson. Nie brakowało głosów krytyki, jakoby aktorka zmieniała mężów jak rękawiczki. Wiele osób nie wyobraża sobie, by ponownie decydować się na małżeństwo. O rozpadzie związku i tym, jak żyć po rozstaniu rozmawialiśmy z projektantką Joanną Przetakiewicz oraz psychoterapeutką par Marzeną Mawricz.

Joanna Przetakiewicz o rozwodach

Projektantka mody ma na koncie trzy poważne związki. Niedawno wzięła ślub z Rinke Rooyensem, z którym jak mówi, ma nadzieję spędzić resztę życia. Zakochani są parą od 2018 r. i oboje mają duży bagaż doświadczeń. Joanna wyszła za mąż pierwszy raz, gdy miała 20 lat , para doczekała się trzech synów, lecz związek rozpadł się po 16 latach. Potem projektantka była żoną biznesmana Jana Kulczyka.

- Mam za sobą dwa długie związki, pierwszy 16 lat, a drugi 10. Dwa rozwody, w związku z tym sporo wiem na ten temat. Najważniejsze jest, żebyśmy pozostawili w sobie dobre uczucia, żebyśmy się nie ranili nawzajem - powiedziała w Dzień Dobry TVN Joanna Przetakiewicz.

- Bardzo często, kiedy rozmawiam z młodymi dziewczynami to widzę, że są ofiarami złamanego serce. Obwiniają siebie, wiecznie żałują, czy kultywują pretensje. Najczęściej kobiety biorą winę na siebie - dodała projektantka.

Joanna Przetakiewicz korzystała z pomocy psychologa

Projektantka wyznała w naszym programie, że po każdym rozpadzie związku musiała dojść do siebie w spokoju. Nigdy jednak nie zadręczała się myślami, że nie ma dla niej szans w miłości.

- Kiedy rozstawałam się z mężem po 16 latach i z trójką synów, to wiem jak jest trudno. Korzystałam z pomocy psychologa, a nawet mój mąż oraz moje dzieci. Ważne jest, żeby ktoś, kto zna instrumenty psychologiczne, nam pomógł - podkreśliła nasza rozmówczyni.

- Trzeba dać sobie czas. Pamiętam, jak przyjaciółka zapytała mnie po rozwodzie, jak się czuję i co planuję. A ja powiedziałam, że czuję, że czekam w poczekalni. Że jestem spokojna i że wiem, że moje życie się ułoży, jak przyjdzie na to czas - wspominała Joanna.

Obecna w studiu psychoterapeutka par wskazała na to, jak ważne jest, żeby dać sobie pomóc po tak traumatycznym przeżyciu, jakim jest rozpad związku.

- Warto pójść do psychologa, żeby nie chować długo urazy, ale żeby dojść do wybaczenia ostatecznie i żeby zrozumieć, dlaczego nam się to nie udaje. Żeby nie zostać z poczuciem winy. Musimy zrozumieć, czego potrzebujemy , żeby umieć to nazwać i dać tę szansę też partnerowi - tłumaczyła Marzena Mawricz.

Jak zaufać po rozstaniu?

Często problemem osób, które doświadczył trudnych rozstań, jest zaufanie komuś innemu. Kluczowym jest, żeby dać sobie czas na żałobę i refleksję.

- Okres żałoby przygotowuje nas na kolejny związek. Dlatego kiedy mówimy o kolejnych ślubach, których się boimy, to pamiętajmy, że żałoba jest tym czasem, żeby się oswoić z jakąś sytuacją. Te wszystkie etapy są po to, żeby siebie poznać, oswoić się. Czas czekania jest przygotowaniem na to, co będzie następne - podsumowała psychoterapeutka.

- Nigdy przenigdy nie straciłam wiary w miłość - zapewniła Joanna Przetakiewicz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości