Związki i seks

Jak zaprosić dziewczynę na randkę? Jakich zachowań należy unikać?

Związki i seks

Aktualizacja:
Kobieta i mężczyzna na randce

Chociaż nie istnieje jedna sprawdzona metoda na to, jak zaprosić dziewczynę na randkę, aby nie odmówiła, zawsze można zwiększyć swoje szanse na odpowiedź pozytywną. Znaczenie ma nie tylko to, gdzie się zaprosi wybrankę, lecz także sposób, w jaki się to zrobi.

Jedną z najważniejszych rzeczy w opracowaniu planu, jak zaprosić dziewczynę na spotkanie, będzie okazanie pewności siebie. Warto też pamiętać, że istnieją zachowania, które ją zniechęcą do randki. Jak zaprosić kobietę na spacer czy do kina?

Jak zaprosić dziewczynę na randkę? Jak się przygotować?

Aby we właściwy sposób zaprosić dziewczynę na kawę lub inne spotkanie, najpierw należy odpowiednio się przygotować. Nie chodzi tu jednak o opracowanie szczegółowego planu. Jest to wręcz niewskazane. Nie dość, że nie da się ustalić pełnego scenariusza rozmowy, to nadmierne skoncentrowanie na detalach zwiększy emocje, jakie towarzyszą takiemu zaproszeniu.

Z pewnością łatwiejsze będzie zaproszenie kogoś, kogo zna się chociaż trochę. Wiąże się to z mniejszym stresem z obu stron. Dziewczyna zaproszona nawet na spacer czy kawę przez chłopaka, którego ledwo kojarzy, może się nieco wystraszyć. Taka sytuacja nie jest skazana na porażkę, czyli w tym przypadku odmowę, jednak znacznie zwiększa jej ryzyko. Dlatego na początek lepiej nawiązać z daną osobą luźną znajomość. Najlepiej spróbować nieco ją rozbawić, dzięki czemu zyska się wiele w jej oczach. W następnym kroku można już zacząć zastanawiać się nad samym zaproponowaniem spotkania. Bardzo dobrym sposobem będzie wspomnienie np. o nowym miejscu, kawiarni bądź restauracji, które warto odwiedzić. Początkowo można wspomnieć niezobowiązująco o danym lokalu, np. o rzekomo pysznym cappuccino, którego z pewnością trzeba spróbować. Może wybierzecie się tam razem? Idealną sytuacją z pewnością będzie ta, w której uda się zaprosić dziewczynę na wydarzenie związane z jej zainteresowaniami, np. na film czy wystawę. Jeśli jednak się to nie uda, restauracja czy kawiarnia zawsze będą neutralnym rozwiązaniem.

Jak zaprosić dziewczynę na pierwsze spotkanie? Czego unikać?

Jedną z ważniejszych rzeczy podczas przygotowywania się do tego, jak zaprosić dziewczynę na randkę, jest pamięć o tym, czego należy unikać. Przede wszystkim powinno się spróbować nie stresować. Bardzo częstym błędem jest przykładanie zbyt dużej wagi do odpowiedzi. Problem ten najczęściej dotyczy młodych chłopców, którzy np. zastanawiają się, jak zaprosić koleżankę na studniówkę. Nawet jeżeli ta odmówi, co z pewnością sprawi zapraszającemu przykrość, najprawdopodobniej wkrótce znajdzie on inną osobę, z którą być może ułoży się znacznie lepiej.

Kolejny błąd również może wynikać z dużego stresu. Jest nim udawanie pewności siebie graniczące z arogancją. Dziewczyny czy kobiety natychmiast to wyczuwają i nie są ani trochę zainteresowane znajomością z tego typu osobą. Dlatego zbyt bezpośrednie zachowania z pewnością nie będą dobrym pomysłem na to, jak zaprosić dziewczynę na randkę.

Błędem może być również nieudolna próba ukrycia tego, że chłopakowi rzeczywiście zależy na tym spotkaniu. Niektórzy asekuracyjnie wolą powiedzieć, że dodatkowy bilet do kina miał być dla kolegi, ale ten w ostatniej chwili zrezygnował. To wyjątkowo zły pomysł, ponieważ pokazuje, że dziewczyna ma jedynie wypełnić lukę, a zapraszającemu wcale nie zależy na jej towarzystwie. Najprawdopodobniej odpowiedź będzie więc odmowna. Należy również uważać na miejsce, w jakie się ją zaprasza. Propozycja pierwszej randki w domu chłopaka raczej nie będzie dobrym pomysłem. Również zapraszanie na wesele może wzbudzić lekkie obawy, jeżeli uzna, że stało się to na zbyt wczesnym etapie znajomości.

Oczywiście, może zdarzyć się, że dziewczyna mimo wszystko odmówi. Jeżeli jednak zaproponuje, że może zobaczyć się z chłopakiem innym razem i poda ewentualny termin, po pewnym czasie można porozmawiać z nią o randce ponownie. Kolejna odmowa zwykle oznacza jednak, że dziewczyna nie jest zainteresowana spotkaniem. Wtedy należy uszanować jej decyzję.

Sposób na to, jak zaprosić dziewczynę na randkę, nie jest szczególnie skomplikowany. Nie można jednak pozwolić, by stres wziął górę. Jedynie naturalne, miłe zaproszenie ma szansę zostać zaakceptowane. A jeśli zaproszona odmówi, trzeba po prostu uszanować jej decyzję. Z pewnością za pewien czas znajdzie się taka, z którą sprawy ułożą się znacznie lepiej.

Zobacz wideo: Czy flirt to już zdrada?

Zobacz też:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Praetorianphoto /Getty Images

Pozostałe wiadomości