Związki i seks

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać dla ukochanej? Poznaj sprawdzone wskazówki

Związki i seks

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać

Wybór i kupno pierścionka zaręczynowego to wyzwanie dla niejednego mężczyzny. Jaką biżuterię wybrać, aby Twoja wybranka była zachwycona? Czym kierować się podczas poszukiwań? Sprawdź przygotowane podpowiedzi, które pomogą Ci wybrać ten jedyny pierścionek.

Określ budżet

Pierścionek zaręczynowy to wyraz miłości – budżet nie powinien grać tu głównej roli. Warto jednak określić realną sumę, którą jesteś w stanie przeznaczyć na zakup. Ważne, aby nie obciążyła nadto Twojego portfela. Natomiast jeśli pragniesz wydać większą kwotę na biżuterię zaręczynową, ale nie zgromadziłeś jeszcze wystarczających środków – warto rozważyć zakup na raty. Opcję tę oferuje coraz większa liczba jubilerów. Bez względu na to, czy zdecydujesz się wydać kilka tysięcy, czy kilkaset złotych – z pewnością uda Ci się znaleźć wyjątkową propozycję.

Wybierz odpowiedni styl pierścionka, który będzie pasował do ukochanej

Pierścionek zaręczynowy będzie zdobić dłoń ukochanej do końca życia. Miej pewność, że wybrana przez Ciebie biżuteria trafi w jej gust. U jubilerów znajdziesz różnorodne modele pierścionków – od klasycznych, po awangardowe i organiczne wzory. Wśród tylu propozycji łatwo się zgubić. Istotną podpowiedzią będzie dotychczasowa biżuteria noszona przez partnerkę. Przyjrzyj się jej uważnie. Czy dominują w niej delikatne, eteryczne zdobienia, czy może odważne i nowoczesne kształty? W pierwszym przypadku świetnie sprawdzi się biżuteria z jednym kamieniem w różnych odsłonach. W drugim scenariuszu proponujemy pierścionki wielokamieniowe, które tworzą interesujące kształty kwiatów, serc czy łuków. Jeśli Twoja wybranka nie przepada za noszeniem biżuterii, postaw na coś subtelnego z delikatną obrączką i centralnie osadzonym kamieniem.

Określ kolor złota i próbę

Jeszcze nie tak dawno większość pierścionków zaręczynowych była oferowana w kolorze klasycznego żółtego złota. Na ten moment wybór jest znacznie większy. Dziś możesz znaleźć złoto także w kolorze białym, różowym, a nawet czarnym. Pod tym względem również rekomendujemy, aby kolor złota dobrać na podstawie analizy dotychczasowej biżuterii ukochanej. Jeśli w jej zbiorze przeważa biżuteria srebrna, warto postawić na białe złoto. Z kolei przewaga złotych ozdób to sygnał, aby zdecydować się na pierścionek z żółtego złota. Jeśli Twoja partnerka ma romantyczną duszę i lubi niestandardowe rozwiązania, to różowe złoto może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Próba złota wykorzystana do produkcji biżuterii zaręczynowej to kolejny istotny aspekt decyzji. Najbardziej popularną próbą jest 585, która zawiera 58,5% czystego złota. Stanowi idealny kompromis pomiędzy wysoką zawartością szlachetnego kruszcu, a bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi i ceną produktu. 

Dodatkowo warto zorientować się, czy dany jubiler będzie w stanie zagwarantować certyfikat jakości kruszca, który tylko utwierdzi nas w wyborze.

Dobierz idealny kamień pierścionka zaręczynowego

Najbardziej znanym i cenionym kamieniem wykorzystywanym do tworzenia pierścionków zaręczynowych jest niezaprzeczalnie diament. To od połowy XX wieku zdecydowany faworyt kobiet i aktualnie na rynku biżuterii szlachetnej ponad 78% sprzedawanych pierścionków zaręczynowych zawiera bezbarwne diamenty. Jednak nie każda kobieta lubi klasyczne i ponadczasowe rozwiązania. W takim przypadku warto rozważyć takie kamienie szlachetne jak czarny diament, niebieski lub różowy szafir, które w ostatnich latach zaczęły podbijać serca pań. Aby sprawdzić najnowsze trendy w biżuterii zaręczynowej, a także zobaczyć kolekcje niebanalnych modeli pierścionków, warto poznać pierścionki zaręczynowe od Auroria. Mnogość opcji do wyboru gwarantuje, że każdy wybierze odpowiedni kamień szlachetny dopasowany do preferencji ukochanej. Aby biżuteria jak najdłużej zachowała swoją nieskazitelność, odradzamy zakup pierścionka z kamieniami półszlachetnymi, np. cyrkoniami. Jest to surowiec nietrwały i łatwo ulega zniszczeniu. Stawiając na sprawdzonego producenta, z oryginalnymi i potwierdzonymi certyfikatem wyrobami, pierścionek będzie zachwycał swoim pięknem przez długie lata.

Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego wybrać?

Co zrobić w momencie, gdy nie znamy rozmiaru palca naszej ukochanej? Z pewnością nie pytaj o to wybranki wprost. W ten sposób bardzo szybko domyśli się, co planujesz. Dobrze, jeśli rozeznasz się w biżuterii, która zdobi jej serdeczny palec ponieważ to na nim będzie nosić pierścionek zaręczynowy. Jeśli uda Ci się taki znaleźć, to dyskretnie zabierz go do salonu jubilerskiego, gdzie za pomocą specjalnej miarki zostanie określony rozmiar.

Innym sposobem będzie zmierzenie wewnętrznej średnicy samodzielnie, jednak ten sposób niesie większe ryzyko błędu. W momencie, kiedy wahasz się pomiędzy dwoma rozmiarami pierścionka, wybierz ten większy. Lepiej, jeśli biżuteria będzie delikatnie okalać palec, niż uciskać. Jeżeli Twoja wybranka nie nosi pierścionków, to pozostaje pobranie obwodu palca kiedy ukochana śpi (np. za pomocą nitki) lub zaangażowanie jej koleżanki, która np. poprosi ją o przymierzenie swojego pierścionka i tym sposobem będziesz miał punkt odniesienia. Przed zakupem upewnij się, czy jubiler u którego kupujesz produkt, umożliwia bezpłatną korektę rozmiaru. W ten sposób unikniesz dodatkowych kosztów związanych z jego przeróbką i zagwarantujesz swojej wybrance idealnie dopasowany pierścionek. 

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości