Związki i seks

Jak smartfony wpływają na związki?

Związki i seks

Aktualizacja:

T-mobile przeprowadził badania na temat tego, jak nowe technologie wpływają na relacje w związkach. Okazuje się, że 30 proc. ankietowanych uważa w sypialni smartfon za ważniejszy od partnera czy partnerki. O tym, jaki wpływ na związek mają telefony komórkowe rozmawialiśmy z Joanną Pachlą, blogerką oraz seksuologiem dr. Andrzejem Depko.

Smartfon tak samo ważny jak partner?

Nowoczesne technologie stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Ostatnie badania wskazują, że spędzamy w internecie 6 godzin dziennie. Z badań przeprowadzonych przez T-Mobile wynika, że już co czwarty z nas (26 proc.) decyduje się zabrać smartfon do sypialni. Jak ciągłe korzystanie z telefonu wpływa na relacje? Czy zawsze wpływ nowych technologii jest destrukcyjny?

Joanna Pachla opowiedziała o wpływie smartfonów na jej związek. Blogerka poznała swojego męża w podróży i dzięki nowoczesnym technologiom udało się utrzymać relację pomimo dzielących parę setek kilometrów.

Telefon jest bardzo ważny w naszym życiu z racji zawodów, które wykonujemy. Dla nas jest to naturalne, że telefon jest przyklejony do naszych dłoni. Jest to przede wszystkim narzędzie pracy. Natomiast, to nie narzędzie jest problemem, tylko to, w jaki sposób my z niego korzystamy. Jeżeli wiem, że teraz jest czas na pracę to znaczy, że mogę z telefonu korzystać. Kiedy czasu na pracę nie ma - to ja telefon odkładam

- opowiedziała Joanna Pachla.

Smartfon - negatywny wpływ na relacje

Dr Andrzej Depko wyjaśnił, że z punktu widzenia lekarzy, psychiatrów i seksuologów uzyskane wyniki badań T-Mobile są bardzo istotne. Nowe technologie łączą, ale i wywierają negatywny wpływ na relacje, ponieważ czujemy się wyalienowani ze związku. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że budowanie związku, to jest skupienie uwagi na potrzebach i oczekiwaniach drugiej strony.

Okazuje się, że 1/3 ankietowanych uważa smartfon w sypialni ważniejszy niż za osobę od partnera czy partnerki. 40 proc. czuło, że jest ignorowane, przez osoby partnera czy partnerki, które są nadmiernie skupione na zawartości smartfona

- tłumaczył dr Andrzej Depko.

materiały prasowe T-mobile

Szukaj w sieci informacji na temat akcji T-Mobile z użyciem #tmobile #connectedunderwear #wycisztelefonibądźciebliżej.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości