Związki i seks

Czy prezerwatywy nadal są w modzie? 

Związki i seks

Rodzaje prezerwatyw

Trudno powiedzieć, kiedy wymyślona została pierwsza prezerwatywa. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że ten środek antykoncepcji swoje początki miał jeszcze w starożytności. Kondomy podobne do tych, jakie znamy dzisiaj, powstały pod koniec XIX wieku. Od tego czasu wiele się zmieniło, a świat nieustannie gna do przodu. Przełomowe niegdyś wynalazki w końcu wychodzą z mody - czy prezerwatywy są jednym z nich?

Gumki nadal w modzie!

Od momentu wynalezienia współczesnej prezerwatywy tzw. gumki były nieustannie ulepszane. I choć może być ciężko wyobrazić sobie, jakie innowacje można zastosować na kawałku sztucznego tworzywa, proces ten nigdy się nie zatrzymał. Powód jest prosty - prezerwatywy wciąż są najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym, a kolejne zmiany są nie tylko odpowiedzią na potrzeby użytkowników, ale i zachętą do uprawiania bezpiecznego seksu!

Dzisiejszy rynek nie zostawia miejsca na wymówki. Osoby z alergią na lateks mogą z łatwością kupić prezerwatywy wykonane z innych materiałów. Bez problemu można też znaleźć kondomy w rozmiarach innych niż standardowe. Warto przy tym wiedzieć, że rozmiar prezerwatywy wiąże się nie z długością członka, a z jego średnicą.

Wśród popularnych wymówek, którymi próbowali zasłonić się przeciwnicy stosowania prezerwatyw, było zmniejszone odczuwanie przyjemności ze stosunku. Również na to producenci gumek znaleźli rozwiązanie - wyjątkowo cienkie prezerwatywy, reklamowane hasłami takimi jak "poczuj się jak we własnej skórze". Kobietom dodatkowe wrażenia zapewnią prezerwatywy prążkowane lub z wypustkami. Skorzystać można także z kondomów z niezwykłym lubrykantem - do wyboru mamy m.in. rozgrzewające, chłodzące, potęgujące doznania czy przedłużające stosunek.

To jeszcze nie wszystko! Dostępne na rynku gumki występują w najróżniejszych kolorach, a miłośnicy nietypowych rozwiązań mogą zdecydować się na prezerwatywy świecące w ciemności. Istnieją także kondomy o przyjemnych smakach i zapachach - mają one zachęcać do stosowania tego zabezpieczenia również podczas seksu oralnego.

Dobrze jest złapać gumę...

... przed randką. Oczywiście mowa tu o prezerwatywie. Jest to jedyny środek antykoncepcji mechanicznej, który chroni nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale i przed infekcjami oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową. Warto wspomnieć, że zapadają na nie nie tylko osoby, które często zmieniają partnerów lub niewystarczająco dobrze troszczą się o osobistą higienę. To stereotyp, który - w przeciwieństwie do gumek - powinien odejść w zapomnienie. Różnego rodzaju infekcje są powszechne, szczególnie u kobiet - ze względu na niewielką odległość między cewką moczową i pochwą oraz odbytem. Infekcjom sprzyja także dieta bogata w cukier lub nieprzewiewna bielizna. Wielu chorób przenoszonych drogą płciową nie da się zauważyć - dlatego prawidłowe korzystanie z prezerwatywy jest niezwykle istotne!

Wcześniej wspominaliśmy o używaniu kondomów przy seksie oralnym - nie bez powodu, ponieważ podczas tej aktywności również może dojść do zakażenia. I o ile z penisami sprawa wydaje się prosta - po prostu założyć prezerwatywę i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem - to jak zabezpieczyć się podczas oralnych pieszczot, w którym osobą "obdarowywaną" jest kobieta? Można skorzystać ze specjalnych chusteczek oralnych. Nie są one w Polsce tak łatwo dostępne jak prezerwatywy, dlatego jeśli nie mamy możliwości zakupić takiej chusteczki, możemy... zrobić ją samemu. Wystarczy odciąć końcówkę ze zbiorniczkiem, po czym rozciąć gumkę wzdłuż. Uzyskamy dzięki temu prostokątną płachtę, którą należy okryć żeńskie genitalia. Prawda, że sprytnie? 

Szeroki wybór prezerwatyw znajdziesz na: https://www.notino.pl/prezerwatywy/

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości