Styl życia

Dlaczego warto odwiedzić ZOO Borysew. "Jest dużo atrakcji, codziennie, nie tylko wyłącznie dla dzieci"

Styl życia

Wyprawa do Zoo - pomysł na wakacyjny wypoczynek!

Wakacyjny czas można wykorzystać na różne sposoby. Osoby, które mają dojść wylegiwania się na plaży lub chodzenia po górach mogą wybrać się do zoo. Jakie atrakcje oferuje ogród zoologiczny w Borysewie? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Wyprawa do zoo - alternatywa dla letniego wypoczynku

Piękna i słoneczna letnia pogoda to doskonałe warunki, aby wybrać się do zoo i z bliska przyjrzeć się, jak żyją dzikie zwierzęta. Można to zrobić, np. w ZOO Borysew. - Niesamowite miejsce, magiczne miejsce. Ogród zoologiczny w Borysewie właściwie po środku niczego. Jedyny taki w Polsce, gdzie mamy dookoła łąki, lasy. Do najbliższej drogi jest kawałek. Cisza spokój, wszystko pod chmurką - mówił w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

Tym samym to doskonałe miejsce na letni spacer. Na jego trasie można spotkać m.in. lemury. - Lemury to zwierzątka, które żyją wyłącznie na Madagaskarze. To gatunek zagrożony, dlatego miejsca, w których mogą się one swobodnie rozmnażać, są bardzo ważne - mówił Bartek Jędrzejak. W ZOO Borysew mieszkają również białe lwy oraz białe tygrysy. To właśnie obecność tych zwierząt wyróżnia to mieście spośród innych ogrodów zoologicznych. - Mamy 14 urodzonych białych lwów i 14 białych tygrysów. To jest dla mnie bardzo duży zaszczyt, bo znani jesteśmy na całym świecie. Ta rodzina wydała właśnie 14 młodych lwów. I dalej myślę, że matka będzie mogła rodzic więcej tych młodych lwów. To jest 15 proc. populacji światowej - mówił Andrzej Pabich.

Jakie atrakcje oferuje ZOO Borysew?

Osoby, które odwiedzą ZOO Borysew, mogą nie tylko poznać fokę Dawida, ale nawet dostać od niego buziaka. - Podczas pokazowego karmienia opiekunowie opowiadają o swoich zwierzątkach. Wtedy zadajemy dzieciom pytania, wyłaniamy zwycięzców i można mieć bliskie spotkanie - mówiła pani Kinga, która opiekuje się fokami. Warto dodać, że Dawid jest bardzo łagodną foczką i uwielbia dzieci.

Podczas pobytu w zoo można się również spotkać z żyrafą, czy tapirem Tosią. - Jest dużo atrakcji, codziennie, nie tylko wyłącznie dla dzieci - dodała pani Kinga.

Jakie inne zwierzęta można jest spotkać w zoo w Borysewie? Dowiecie się tego z dalszej części naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości