Styl życia

Nauczanie chemii on-line. "To przyszłość, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli"

Styl życia

Zdalne lekcje z powodu koronawirusa są obecnie obowiązkowe. Dla niektórych stanowi to spore wyzwanie. Pomysły na ciekawą, nietypową naukę chemii on-line ma Dawid Łasiński, czyli Pan Belfer, nauczyciel z Internetu. Jak wyglądają prowadzone przez niego zajęcia?

Nauka chemii on-line

Dawid Łasiński jest nauczycielem chemii.

Pada pytanie: co robisz? Jestem nauczycielem. Super, czego uczysz? Chemii. W tym momencie jest takie ooooo, jakbym komuś zrobił krzywdę

- żartuje nasz rozmówca i przekonuje, chemia jest świetną nauką.

Jak możemy uczyć się chemii zdalnie? Zdaniem Dawida Łasińskiego, nie powinniśmy obawiać się nowoczesnych technologii, tylko korzystać z ich pomocy w edukacji dzieci i młodzieży. Umożliwiają prowadzenie zajęć w szkole i on-line - sala lekcyjna jest tam, gdzie nauczyciel i uczniowie, ale niekoniecznie w tym samym miejscu.

Dla mnie to nie jest wyzwanie, ja to robię od trzech lat na skalę ogólnopolską w Internecie

- mówi Pan Belfer.

Jak wygląda jego zdalna lekcja? W szkole jest specjalna platforma, dzięki której może komunikować się z uczniami, wysyłać im zadania, być na czacie, nagrywać materiały i tworzyć cyfrowy zeszyt. Spotykają się na Skypie, a uczniowie mają tydzień na zrealizowanie lekcji.

Samsung Flip - wirtualna tablica

Flip to proste, intuicyjne w obsłudze narzędzie. Dzięki poszczególnym funkcjonalnościom nadaje dynamikę działaniom i sprawia, że prezentacje są interesujące. Jest kompatybilny z urządzeniami zewnętrznymi, można dzięki niemu udostępniać dane z telefonu czy laptopa, umożliwia korzystanie z gigantycznej liczby źródeł.

Na tablicy można np. wytłumaczyć otrzymywanie soli kuchennej.

Sól dla chemików to nie tylko sól w kuchni, tylko wiele innych substancji

- podkreśla Dawid Łasiński, prezentując możliwości wirtualnej tablicy, po której można pisać specjalnym rysikiem.

Takie urządzenia jak Samsung Flip nie potrzebują skupiania uwagi na obsłudze. To jest intuicyjne (...) Uważam, że jest to przyszłość, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, tylko musimy się tego nauczyć, a na to potrzebujemy odrobinę czasu i spokoju

- zapewnia nauczyciel w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości