Styl życia

Kochasz spać? Niektórzy zrobili z tego biznes i zarabiają duże pieniądze

Styl życia

Aktualizacja:
Kobieta, która śpi

Czy na spaniu można zarobić? Okazuje się, że tak! Magazyn "Vice" podaje, że liczba osób, która pokazują w sieci, jak śpią lub próbują zasnąć bardzo szybko rośnie. Jak zarabia się przez sen i ile można z tego "wyciągnąć"?

Jak zarabia się na śnie?

Magazyn "VICE" informuje, że tylko w trzech pierwszych tygodniach stycznia 2021 w serwisie Twitch pojawiło się 170 filmów ze śpiącymi lub próbującymi zasnąć ludźmi. Dla porównania w całym 2020 roku do sieci trafiło 500 takich filmów. Co ciekawe, liczba wyszukiwań tego rodzaju nagrań wzrosła o 426 proc.!

Jak to wygląda w praktyce? Kanał na You Tube - w całości poświęcony spaniu - prowadzi Super Mainstream. Mężczyzna swoje sesje organizuje głównie w soboty. Widzowie budzą go sygnałami dźwiękowymi i na różne sposoby nie pozwalają mu zasnąć. Za jedną taką noc youtuber dostaje około 2 tys. dolarów w napiwkach.

Mężczyzna założył swój kanał po tym, jak zobaczył popis Asian Andy'ego. W 2017 roku performer zdecydował się pokazać siedmiogodzinną relację z tego, jak zasypia. Za nieprzespaną noc youtuber zgarnął 16 tysięcy dolarów.

Co to jest streamowanie?

Streamowanie polega na udostępnianiu - na żywo - różnych materiałów w internecie. Ich treść jest absolutnie dowolna. Niektórzy pokazują ekran swojego komputera podczas grania, jeszcze inni prowadzą relację z imprezy, na której akurat się znaleźli. Ale na tym nie koniec! Wyobraźnia youtuberów nie zna bowiem granic. Zdarzają się osoby, które rejestrują to, jak śpią lub jedzą.

Sen na odporność. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Bez tabu o seksie i psychologii. Nic dziwnego, że te podcasty kochamy najbardziej

Damian Michałowski przyznał się do wpadki w Dzień Dobry TVN. Z Pauliną Krupińską wybrnęli z niej w zabawny sposób

Jak skutecznie inwestować małe kwoty? Ekonomista radzi: "Zwykle rzeczy, które są modne, są drogie"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: Wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości