Styl życia

Jak urządzić kącik warzywny na niewielkim terenie? Siostry z programu "Wymarzone ogrody" znają na to sposób

Styl życia

Przydomowy ogródek daje możliwość uprawiania własnych warzyw, które później można wykorzystać jako dodatek do zdrowych potraw. Przydaje się także w sezonie letnim, kiedy pragniemy wypocząć w cieniu drzew bądź cieszyć się promieniami słońca na wygodnym leżaku. Czy można to ze sobą połączyć? I jak zaaranżować własny kącik warzywny na niewielkim terenie? Odpowiedzi na te pytania znają Olga Szarmach i Izabela Piórkowska z programu "Wymarzone ogrody".

Program "Wymarzone ogrody"

W programie stacji HGTV "Wymarzone ogrody" dwie pracowite i niezwykle pomysłowe siostry uczą widzów jak dbać o ogrody i małe działki. Pokazują też jak zaaranżować zieloną przestrzeń obok domu, by była funkcjonalna, a jednocześnie piękna. Ich kreatywność nie zna granic, dlatego każdy odcinek programu pełen jest inspiracji i porad, które przydać się mogą każdemu, kto dysponuje przydomowym ogródkiem i pragnie odmienić jego wygląd. Olga Szarmach i Izabela Piórkowska wiedzą, jak tworzyć nowoczesne zielone przestrzenie, dlatego zachęcają widzów HGTV do spektakularnych zmian i eksperymentów w ogrodzie.

"Wymarzone ogrody". Jak zaaranżować przydomowy kącik warzywny?

W jednym z odcinków programu "Wymarzone ogrody" poznajemy czteroosobową rodzinę Gruszczyńskich, którzy marzą o funkcjonalnym ogródku, w którym mogliby uprawiać własne warzywa. Rodzice chcieliby przede wszystkim pokazać pociechom, skąd biorą się pełne witamin naturalne produkty. Kreatywne prowadzące decydują się jednak zapewnić im coś więcej. Projektują przestrzeń, która pomieści zarówno warzywnik, jak i część wypoczynkową dla całej rodziny. Ogród jest niewielki, dlatego decydują się umieścić sadzonki na oryginalnym kwietniku wykonanym z drabiny.

Drabina zazwyczaj nie kojarzy się ze stojakiem na rośliny. My postanowiłyśmy ją przerobić i nadać jej nową funkcję - kwietnika, półki. Możemy sobie wymyślać, wynajdywać sobie rzeczy różnego rodzaju w domu i przerabiać, nadając im nowe życie

- zachęca do korzystania z kreatywnych rozwiązań jedna z sióstr. Następnie prowadzące przechodzą do czynu i rozpoczynają sadzenie roślin w oryginalnym kąciku małego ogrodnika. Dzięki pomysłowemu zarządzaniu przestrzenią, mała przestrzeń pomieścić mogła zarówno wymarzony warzywnik, jak i zestaw mebli ogrodowych dla czteroosobowej rodziny.

Wymarzone ogrody na antenie HGTV i w serwisie Player

Program "Wymarzone ogrody" można śledzić na bieżąco na antenie stacji HGTV. Wszystkie sezony programu dostępne są w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości