Styl życia

Koniec wakacji to dobry moment na postanowienia i zmiany? "Wrzesień też może mieć tę energię"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Wrzesień to nowy styczeń?
Wrzesień to nowy styczeń?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wrzesień nie bez przyczyny określany jest mianem nowego stycznia. Z jego nadejściem w wielu osobach budzi się potrzeba wprowadzenia w życie istotnych zmian. Jak znaleźć w sobie siłę do realizacji ważnych celów? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedzieli master coach i ekspertka od talentów Elżbieta Krokosz oraz ekspert rozwoju mentalnego Michał Zawadka.

Wrzesień to nowy styczeń?

U schyłku lata dzieci stają przed koniecznością powrotu do szkolnych obowiązków, a dorośli przyzwyczajają się do codziennej rutyny po urlopach. To wprost idealny moment na podążanie za swoimi potrzebami i wprowadzanie w życie ważnych zmian.

- Styczeń ma energię. Ludzie mówią: "nowy rok, zacznę od nowa". Wrzesień też może mieć tę energię (...). Jeśli na przykład dzieci idą do szkoły, robią wyprawkę, zaczynają coś od nowa, to być może dla mnie to też jest taka szansa - zauważyła master coach i ekspertka od talentów Elżbieta Krokosz, zachęcając tym samym do poczynienia inspirujących planów na jesień.

Jak zmotywować się do działania?

Silne pragnienie zmiany nie wystarczy, by urzeczywistnić postanowienia. Nawet najlepiej przygotowany plan może spełznąć na niczym, jeśli nie odnajdziemy w sobie siły do jego realizacji. Zdaniem eksperta w dziedzinie rozwoju mentalnego i relacji z młodzieżą, energia do działania ma swoje źródło w nas samych.

- My szukamy zewnętrznych powodów do tego, żeby się zmotywować. Zapominamy o tym, że ta najważniejsza motywacja pochodzi z wewnątrz (...). Znaczenie ma jedynie to, czy działasz. Motywacja nie jest przyczyną działania, a konsekwencją - stwierdził Michał Zawadka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości