Styl życia

Wrocławski aquapark przygotowuje jedzenie dla medyków. "To dodatkowy czas, który możemy poświęcić pacjentom"

Styl życia

Aktualizacja:

Wrocławscy medycy każdego dnia mogą liczyć na ciepłe posiłki. Z myślą o nich pod Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym staje food truck, zaopatrywany przez pracowników aquaparku. Skąd ten pomysł?

Aquapark w walce z koronawirusem

Wrocławski aquapark wspiera miejscowych medyków. Jego pracownicy zjawiają się pod Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym ze specjalnym food truckiem. Szpitalny personel może tam kupić ciepłe posiłki za niecałą złotówkę.

- Mieliśmy foodtrucka, który służył nam wiosną, w wakacje, a teraz jest po prostu pusty. Dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby wziąć go tutaj i pomagać lekarzom - wyjaśniała w rozmowie Dzień Dobry TVN Valeria Malova z wrocławskiego aquaparku.

8-osobowa ekipa przygotowywanie posiłków zaczyna każdego dnia o godz. 7:00. O 11:00 jest już na miejscu, razem z 250 gotowymi daniami.

Medycy wdzięczni aquaparkowi

Personel Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przyznaje, że gotowe posiłki to ogromna pomoc.

- Ciepła kawa i ciepły posiłek to dla nas dodatkowy czas, który możemy poświęcić pacjentom. Dzięki temu, że mamy te posiłki, możemy sobie i swoim kolegom zabierać je na oddział, jeżeli ktoś akurat jest zajęty pacjentem. W tym kombinezonie czasami musimy spędzić kilka godzin - podkreśla pielęgniarz Darek Owczarek.

Zobacz też:

Koronawirus w Polsce. Dzienny raport [najnowsze dane]

Masz pytanie dotyczące koronawirusa i pandemii? Zadaj je naszym ekspertom

Dorota Gardias o zmaganiach z koronawirusem. "Nie mogłam złapać pełnego oddechu"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Pozostałe wiadomości