Styl życia

Czas na wiosenne porządki. Jak przechowywać zimowe ubrania, aby zajmowały jak najmniej miejsca?

Styl życia

Lato coraz bliżej, a to oznacza, że powoli możemy wymieniać naszą garderobę. Na kilka miesięcy zegnamy się z puchowymi kurtkami, czapkami i szalikami. Jak przechowywać zimowe rzeczy, aby po pierwsze, nie zajmowały dużo miejsca, a po drugie - nie nabrały brzydkiego zapachu? Różne rozwiązania na wiosenne porządki przedstawiła nam blogerka Agnieszka Witkowska.

Wiosenne porządki – od czego zacząć?

Myśl o porządkach w szafie przyprawia Was o ból głowy? To wcale nie jest tak trudne, jak się wydaje. Pierwszym krokiem jest przede wszystkim wypranie zimowych rzeczy oraz ich dokładne wysuszenie. Swetry, czapki, szaliki, rękawiczki czy puchowe kurtki bądź płaszcze dokładnie przeglądamy i czyścimy. Pamiętajmy także o przejrzeniu wszystkich kieszeni. Przecież dobrze wiemy, że potrafią one skrywać wiele skarbów. Co z prasowaniem? Nie jest ono istotne, gdyż nasze rzeczy i tak zostaną spakowane. Tę czynność możemy sobie zatem odpuścić.

Jak przyznała nasza specjalistka, zimowe ubrania warto wyprasować za kilka miesięcy, gdy będziemy je wyjmować. Temperatura i para pozwolą im odzyskać świeżość. Jeśli nasze ubrania i dodatki są już gotowe, możemy zabrać się za pakowanie. W jaki sposób to zrobić? Wszystko zależy od przestrzeni, jaką dysponujemy.

Trzeba wybrać sobie taki sposób przechowywania, który będzie najlepszy dla naszej przestrzeni. Możemy trzymać rzeczy na szafie w pojemnikach, żeby nam się nie kurzyły. Może mamy dodatkom szafę na strychu, wtedy dobrze, żeby były w pokrowcach, bo w szafach też się kurzy

- powiedziała Agnieszka Witkowska.

Jeśli chodzi o pakowanie takich rzeczy, jest na to kilka sposobów. Nasze ubrania możemy przechowywać zarówno w pojemnikach próżniowych, które można wsunąć pod łóżko, jak i workach próżniowych, które można np. zawiesić na wieszaku.

Zachowanie świeżości ubrań

Ubrania, które przez kilka miesięcy wisieć będą w szafie, warto odpowiednio zabezpieczyć. Aby zachować ich świeżość i uchronić przed brzydkimi zapachami, możemy wrzucić do worka próżniowego saszetkę zapachową. Możemy nabyć ją w sklepie lub wykonać samodzielnie w domu. Jak? Wystarczy wrzucić do skarpetki trochę proszku do prania, mydełko zapachowe i dokładnie zawiązać.

- Wrzucamy taką skarpetkę czy saszetkę do worka i nasze rzeczy po wyjęciu będą pachniały świeżo - wskazuje Witkowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Moda na ubrania z drugiej ręki w dobie pandemii. "Styl vintage zyskuje na popularności"

Wyjątkowość kobiet w każdym wieku - nowa kampania polskiej marki. "Prawdziwe piękno to nie tylko ubrania"

Omenaa Mensah pokazała zdjęcia córki z okazji jej 18. urodzin. „Jej narodziny wprowadziły nowy ład i porządek”

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości