Styl życia

Z Grajewa do Kambodży, czyli Wiktoria Wiśniewska na światowym konkursie piękności

Styl życia

Aktualizacja:

Niedawno skończyła 18 lat, a już może się pochwalić kilkoma tytułami piękności. Wiktoria Wiśniewska z Grajewa w grudniu 2019 roku brała udział w międzynarodowym konkursie Miss Tourism Metropolitan International, który odbył się w Kambodży. Była jego najmłodszą uczestniczką i znalazła się w TOP10 najpiękniejszych kobiet świata. O wrażeniach związanych z konkursem opowiedziała nam goszcząc w studiu Dzień Dobry TVN.

Wiktoria Wiśniewska – Miss Tourism Metropolitan International

Wiktoria w ubiegłym roku zdobyła tytuły: Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2018 i II Wicemiss Polski Nastolatek 2018. To dało jej przepustkę do reprezentowania Polski w konkursie Miss Tourism Metropolitan International w Kambodży. Nasza rodaczka uplasowała się w TOP10 najpiękniejszych kobiet świata. Jak wspomina konkurs licealistka? Wyjazd do Kambodży był dla niej nie lada wydarzeniem. Dziewczyna pierwszy raz w życiu leciała samolotem, sama i to w tak daleką podróż. Będąc tak młodą osobą, wykazała się niebywałą odwagą i postanowiła powalczyć o swoje marzenia.

To był mój pierwszy wyjazd za granicę. To nauczyło mnie bardzo dużo, poznałam inny świat

– powiedziała miss.

Wybierając się do Kambodży, dziewczyna była pełna obaw. Bała się, że jej angielszczyzna będzie barierą, przez którą 3 tygodnie będzie musiała żyć w osamotnieniu. Jak się okazało, było zupełnie inaczej. Przełamała swoje lęki i podszlifowała język obcy, z którego już maju zdaje maturę.

Okazało się, że wszystko jest okej. Na spokojnie porozumiewałam się z dziewczynami i jury

– powiedziała.

Co na Wiktorii zrobiło największe wrażenie? Polska piękność przyznała, że największym zaskoczeniem był dla niej widok pracujących dzieci. Wybierając się z uczestniczkami na jeden z pobliskich targów, spotkała zaledwie 5-letnich handlarzy.

W Polsce wszystkie dzieci się uczą, tam pracują. Opowiadano nam, że dzieci potrafiły pracować za jednego dolara dziennie, żeby móc coś zjeść

- podkreśliła miss.

Skąd pomysł na wzięcie udziału w konkursie piękności?

Wiktoria do udziału w konkursie postanowiła przystąpić całkiem spontanicznie. Pewnego dnia w Internecie natknęła się na ogłoszenie o castingu na Miss Ziemi Łomżyńskiej. W jej głowie zaświtał pomysł, aby spróbować swoich sił. Powiedziała o nim tylko mamie.

Dużo jest dziewczyn, które by chciały, ale się wstydzą. Ja miałam dokładnie tak samo. Wzięłam udział w castingu, ale wiedziała o tym tylko moja mama i kilka najlepszych przyjaciółek. Nikt więcej

Od tego konkursu zaczęła się przygoda Wiktorii. Dziewczyna, wygrywając tytuł Miss Ziemi Łomżyńskiej Nastolatek, dostała przepustkę do półfinału Miss Polski Nastolatek. Jakie ma teraz plany?

Jestem w klasie maturalnej i jednak miesiąc nieobecności w szkole, trochę zaległości mam, a matura za mniej niż 100 dni. Tak naprawdę jeszcze nie wiem, co bym chciała robić w przyszłości, muszę wybrać

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości