Styl życia

Więźniowie naprawiają stare rowery

Styl życia

Aktualizacja:

W Gorzowie rusza bezpłatna, miejska wypożyczalnia rowerów zebranych przez społeczników. Naprawą jednośladów zajmują się więźniowie. Więcej o akcji dowidzieliśmy się w dzisiejszym materialne emitowanym w Dzień Dobry TVN.

Na czym polega inicjatywa?

Inicjatorem akcji #NakręconyGorzów jest Marek Rybka. Mieszkańcy Gorzowa wpadli na pomysł, aby w ramach inicjatywy społecznej „Gorzów to My” stworzyć bezpłatną wypożyczalnię rowerów miejskich. Z tego powodu miejscowi od maja do września prowadzili zbiórkę nieużywanych lub popsutych jednośladów. Do akcji przyłączyli się także więźniowie.

Do tej pory udało nam się zebrać 150 rowerów.

– przyznał inicjator akcji

Więźniowie naprawiają rowery

Grupa więźniów z Zakładu Karnego w Gorzowie dołączyła do akcji zorganizowanej przez mieszkańców. Skazani od połowy października zajmują się naprawą rowerów, które po odnowieniu mają trafić do ogólnodostępnej wypożyczalni. Skąd pomysł na inicjatywę? Akcja ma przede wszystkim walczyć z ilością powstających odpadów w mieście. Promowanie idei upcyklingu, czyli ponownego wykorzystania bezużytecznych przedmiotów i nadania im nowej wartości ma nie tylko cele praktyczne, ale również dobroczynne.

Zobacz też:

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości