Styl życia

Wie, jak zdaje się maturę na 100 proc. Dzięki świetnym wynikom będzie studiować na Oxfordzie

Styl życia

Magdalena Kościółek znalazła się w gronie 25 najlepszych spośród blisko 250 tysięcy maturzystów w Polsce. Prawie ze wszystkich egzaminów otrzymała 100 punktów. Dzięki doskonałym wynikom w szkole dostała się także na Oxford. O swoich sukcesach w nauce Magda opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Sukces na maturze

Magdalena Kościółek jest absolwentką Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu, która znalazła się w grupie 25 najlepszych maturzystów w Polsce. Sukces ten osiągnęła dzięki doskonałym wynikom z egzaminów maturalnych, z których sześć zdała na 100 proc., a dwa na 98 i 94 proc.

>>> Zobacz także:

Magda jest bardzo zdolna i podczas nauki w liceum została laureatką i finalistką wielu ogólnopolskich konkursów. Już w drugiej klasie miała indeks na kilka uczelni i wystarczyło, żeby zdała maturę.

Marzenia o Oxfordzie

Jej marzeniem były studia na Oxfordzie - jednej z najlepszych uczelni na świecie. Żeby ziściły się jej marzenia musiała zdać bardzo dobrze egzamin IELTS (średnia 7,5-9 – poziom wyższy niż zaawansowany), następnie egzaminy oxfordzkie, przygotować prace pisemne i dokumenty aplikacyjne, przedstawić potwierdzone przez nauczycieli "przewidywane oceny z matury", a potem już jej wyniki.

Magda na pewno nie będzie miała problemów z porozumiewaniem się po angielsku, ponieważ języka tego nauczyła się w szkole - głównie w gimnazjum (miała tam 8 godzin lekcji języka angielskiego tygodniowo), a potem też bardzo dużo sama pracowała nad nim.

Na Oxfordzie Magda będzie studiować historię. Dziedzina ta bardzo ją interesuje, zresztą jest laureatką Olimpiady Historycznej - w finale konkursu zdobyła drugi najwyższy wynik w Polsce.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości