Styl życia

Wesprzyj dzieci z domów dziecka i oddaj im swój rower

Styl życia


W Białymstoku właściciel sklepów rowerowych ogłosił świąteczną akcję. Jeżeli masz rower w dobrym stanie, a już go nie używasz – oddaj go potrzebującym. Jaki jest odzew apelu? Sprawdził to dziennikarz Dzień dobry TVN Robert Stockinger.

Oddaj używany rower potrzebującym

Kamil Bakoniuk, właściciel sklepów i serwisów rowerowych w Białymstoku zaapelował, by przynosić do niego nieużywane już rowery. On razem ze swoimi pracownikami odrestauruje sprzęt. Odnowione rowery trafią do dzieci z domów dziecka.To już trzecia edycja akcji. W zeszłym roku do dzieci z domów dziecka trafiło ponad 150 rowerów.

Odzew na apel jest bardzo duży, białostoczanie tłumnie odwiedzają serwis Pana Kamila i dostarczają mu nieużywane rowery.

Pracy jest już bardzo dużo, a czasu zostało już coraz mniej. Dostarczono nam już około 40-50 rowerów.

Nie tylko mieszkańcy Białegostoku mogą oddać swoje nieużywane rowery. Pracownicy Pana Kamila odbierają zgłoszenia z całej Polski.

Odnowione rowery trafiają do tych najbardziej potrzebujących, głównie do dzieci z domów dziecka.

Obdzwaniamy wszystkie placówki, które tylko znamy. Musimy tych placówek znaleźć jak najwięcej, by tych rowerów rozdać jak najwięcej.

Właściciel sklepu i serwisu dodał, że starają się, by parametry rowerów były dopasowane do swoich przyszłych właścicieli.

Jak najlepiej oddać rower?

Kamil Bakoniuk zachęca, by robić to za pośrednictwem ich strony internetowej www.oddajrower.pl. Najpierw wypełniamy zgłoszenie, w którym dodajmy aktualne zdjęcie roweru. Pracownicy serwisu muszą ocenić, czy rower i jego stan techniczny nadaje się do naprawy. Następnie rower można oddać osobiście w serwisie w Białymstoku lub nadać przez kuriera.

Byśmy mogli nieść radość dla jak największej ilości dzieci.

-apeluje Kamil Bakoniuk.

***Akcja trwa do 14 grudnia.***

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości