Styl życia

Musiał zawrócić z drogi na K2. "Pękła mi przepuklina pachwinowa"

Styl życia

Aktualizacja:

Waldemar Kowalewski wybrał się na wyprawę na K2. Niestety musiał zrezygnować z dalszej wspinaczki ze względów zdrowotnych. Jak sytuacja wyglądała na miejscu? Waldemar oraz jego brat Michał opowiedzieli o tym w Dzień Dobry TVN.

Waldemar Kowalewski o krok od K2

Wysoko w górach liczy się szybka decyzja – nie ma czasu na zastanawianie się. Waldemar musiał wybrać - czy wchodzi wyżej, czy wycofuje się ze zdobycia K2 ze względu na zdrowie. Co właściwie wydarzyło się w drodze na szczyt?

- Przepuklina pachwinowa mi pękła i to wykluczyło mnie z dalszej akcji. Było ryzyko, że jeśli tam wejdzie jelito, to źle to się kończy. Czekam na operację. Będę miał ją we wtorek - zwierzył się nam Waldemar Kowalewski.

- Do wszystkiego doszło przez miks niskiego ciśnienia, dużej wysokości i ciężkiego plecaka, który był obciążeniem. Ale niczego nie żałuję. Zdarza się - dodał.

Ewakuacja z K2

Michał Kowalewski na co dzień jest kierowcą ciężarówki. O logistyce zatem wie wszystko. Co spowodowało, że akcja zakończyła się sukcesem?

- Cieszę się, że brat nie był wyżej, niż był, bo byłby problem żeby zszedł. Helikopter tak wysoko by nie doleciał - usłyszeliśmy.

Brat Waldemara i Michała jest natomiast chirurgiem. Przestrzegał przed wyprawą, mówiąc o potencjalnych konsekwencjach.

- Wszystko było przygotowane, ta przepuklina była malutka. A bilety były kupione. Logistyka już była, więc ciężko było zrezygnować. Człowiek idzie na żywioł - czasem to się opłaca. Teraz nie wyszło , ale wyjdzie następnym razem. Niczego nie żałuję, wspaniałe doświadczenie - podsumował Waldemar Kowalewski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości