Styl życia

Volkswagen Financial Services: bezpieczeństwo na drodze w centrum uwagi

Styl życia

Reporter:
Adrianna Kowalczyk
mat. prasowe Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services, jako odpowiedzialna firma z branży motoryzacyjnej, pomaga poprzez dostarczanie mobilności i edukację w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Volkswagen Financial Services to finansowe ramię Grupy Volkswagen. Firma finansuje zakup i użytkowanie pojazdów marek tego koncernu, takich jak VW, Škoda, Audi czy Seat, ale dba nie tylko o kwestie biznesowe. Jednym z jej priorytetów jest również wspieranie edukacji pod kątem promowania bezpiecznej mobilności i udzielania pierwszej pomocy.

Te działania znajdują swoje odzwierciedlenie między innymi w kolejnym etapie współpracy Volkswagen Financial Services ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. We wrześniu tego roku do wybranych jednostek OSP trafiło dwadzieścia Volkswagenów. Wcześniej firma użyczyła trzydzieści pojazdów, które przez strażaków były wykorzystywane do pomocy społeczności lokalnej w trudnym okresie epidemii koronawirusa.

Pomaganie i szkolenie

- W czasie pandemii COVID-19 mieliśmy dużo więcej pracy i działaliśmy w zwiększonym reżimie sanitarnym. Wiele akcji związanych było z transportem osób na szczepienia. Woziliśmy także środki ochronne do szkół i innych instytucji oraz prowadziliśmy kampanie edukacyjne dotyczące tego, jak walczyć z pandemią – mówi Marek Kamiński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńczyku, której użyczono jeden z samochodów. 

Volkswagen Financial ServicesVolkswagen Financial Services: bezpieczeństwo na drodze
mat. prasowe

Jedną z idei, które promuje VWFS, jest bezpieczna mobilność. Z tego powodu ważnym kryterium decydującym o przyznaniu samochodu była aktywność danej OSP w zakresie edukacji lokalnej społeczności z udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań. Takie szkolenia są szczególnie ważne w przypadku dzieci i młodzieży – podkreśla Daria Zielaskiewicz, dyrektor Marketingu i Brand Managementu w VWFS.

Szeroko zakrojona współpraca

Wspomniane przedsięwzięcia realizowane są we współpracy z dyrektorami szkół, lokalnych ośrodków kultury czy świetlic, ponieważ Volkswagen Financial Services ze swoją misją dociera do większych i mniejszych miejscowości, gdzie aktywnie działa OSP. VWFS premiuje strażaków, którzy prowadzą zajęcia dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się na drodze, zagrożeń wynikających z bycia uczestnikiem ruchu drogowego – jako pieszy, rowerzysta czy kierowca – ale także udzielania pierwszej pomocy, gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia.

Strażacy-ochotnicy, działający w lokalnych społecznościach, często na terenie mniejszych gmin, są szczególnie predestynowani do tego, by prowadzić takie warsztaty z dziećmi i młodzieżą. – To wyjątkowi ludzie, którzy każdego dnia ryzykują swoje życie, ratując tysiące osób. Podziwiam ich zapał, pasję i wszechstronne umiejętności, ponieważ to właśnie strażacy potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji. Po spędzeniu dnia w jednostce jeszcze bardziej doceniam ich pracę i wiem, że gdy na miejsce dojeżdża Ochotnicza Straż Pożarna, to jesteśmy w bezpiecznych rękach – podkreśla Mikołaj "Miko" Marczyk, rajdowy mistrz Polski, ekspert Volkswagen Financial Services.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa 

Warto w tym miejscu wspomnieć również, że Grupa Volkswagen zawsze dokłada starań, aby w kolejnych modelach samochodów wprowadzanych na rynek podnosić poziom bezpieczeństwa młodych podróżnych. Doceniają to niezależni eksperci Euro NCAP, którzy już kolejny rok z rzędu przyznają elektrycznym SUV-om marki Volkswagen najwyższą ocenę – pięć gwiazdek – we wszystkich kategoriach w zakresie ochrony pasażerów, w tym w odrębnej poświęconej dzieciom.

Oceny są oparte na trzech ważnych wskaźnikach. Oprócz ochrony, którą zapewniają urządzenia przytrzymujące dzieci w przypadku zderzenia czołowego lub bocznego, na wynik końcowy ma również wpływ sposób instalowania w aucie fotelików dziecięcych o różnych rozmiarach, a także wyposażenie w udogodnienia do przewozu dzieci. I nie są to dywagacje akademickie, tylko prawdziwe testy zderzeniowe, połączone z oceną środków, które zapewniają jak najszybsze wydobycie i możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym.

Reporter: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości