Styl życia

Utrata pracy, brak środków do życia i całkowite zachwianie poczucia bezpieczeństwa. Jak pomóc rodzinom w trudnej sytuacji?

Styl życia

mat. prasowe

Pandemia tylko otworzyła oczy na to, jak wiele jest rodzin, które potrzebują pomocy. Boją się o to, co przyniesie kolejny dzień. Dzieci powinny cieszyć się beztroskimi wakacjami, a myślą o tym, jak przetrwać.

Sytuacja się pogorszyła

Kryzys zawsze uderza w najsłabszych. Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudne. Wiele osób straciło pracę, z dnia na dzień zostało bez środków do życia, a przecież za rachunki trzeba zapłacić, rodzina musi coś jeść. Niestety, rzeczywistość bywa brutalna.

<<< Kryzys dotyka najsłabszych. Sprawdź, jak możesz pomóc >>>

Mały Julek niknie w oczach

W takiej sytuacji znalazła się rodzina małego Julka. Chłopiec mieszka z mamą i dwiema młodszymi siostrzyczkami. Bardzo o nie dba. Chce, żeby niczego im nie brakowało. Przed pandemią ledwo wiązali koniec z końcem. Teraz jest bardzo źle. Mama Julka pracowała w salonie fryzjerskim. Niestety pracę straciła, a co za tym idzie – źródło dochodu. Dzieci od wielu dni nie jadły ciepłego posiłku. Chłopiec chudnie w oczach. Swoje porcje jedzenia oddaje młodszym siostrzyczkom.

Imgorthand/ Getty images

<<< Dowiedz się, jak pomóc dzieciom >>>

Potrzebna jest pomoc

Takich rodzin jest dużo więcej. Zachwianie stabilności i poczucia bezpieczeństwa odbierają beztroskie dzieciństwo. Stowarzyszenie „SOS Wioski Dziecięce” prowadzi kampanię, której celem jest zebranie środków na pomoc właśnie tym najbardziej dotkniętym kryzysem. Jeżeli chcesz pomóc, wpłać darowiznę. Możesz mieć pewność, że każda wpłata pomoże Stowarzyszeniu kontynuować swoją misję, wspierać rodziny i chronić dzieci przed dramatycznymi już skutkami kryzysu.

„SOS Rodzinie”

W ramach akcji „SOS Rodzinie”, stawia się na indywidualną pracę z rodzinami. Pomimo utrudnionych warunków, pozostają one oparciem w czasie kryzysu.

Stowarzyszenie pomaga rodzinom zagrożonym rozpadem, żyjącym w trudnych warunkach, często w małych miejscowościach. Zachowania społeczne czy niewydolność wychowawczą dziedziczą z pokolenia na pokolenie. Są to rodziny często z dużym potencjałem, ale nie wiedzące, że można żyć inaczej.

W świetlicach prowadzonych przez Stowarzyszenie, dzieci z tych rodzin mogą zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje, porozmawiać z osobami, którym ufają. Mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, pojechać na wycieczkę, zobaczyć inny świat. Rodziców motywują do zmiany, do spędzania czasu z dziećmi, do znalezienia pracy.

Zobacz też:

#GaszynChallenge, czyli pompki na rzecz chorych dzieci. Zobacz, na czym polega popularna akcja charytatywna

Był artystą, teraz sprząta lasy. "Nauczyła mnie rodzina, żeby po prostu ciężko pracować"

Dwóch braci wyskoczyło z trzeciego piętra bloku. Chłopcy ratowali się przed pożarem

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości