Styl życia

Czy warto urządzać dom ładnie, ale mało praktycznie? "Wystarczy poświęcić więcej czasu na sprzątanie, ale nacieszyć oko"

Styl życia


Szeregówka, w której mieszkają Aleksandra Skóra-Bator i jej mąż Sebastian, ma 133 m² i trzy kondygnacje. Katarzyna Jaroszyńska zajrzała na dwie z nich, pokazując naszym widzom salon połączony z kuchnią, łazienkę i sypialnię.

Dom w stylu boho

Wiklina, drewno i kolory ziemi to klimat, w którym Aleksandra Skóra-Bator odnajduje się najlepiej. W takim też stylu został urządzony jej dom.

- Jest też plecionka. To hit tego sezonu. Pojawia się w wielu miejscach i jest taka bardzo przytulna. Zależało mi, żeby pojawił się mocny akcent w pomieszczeniu. Wcześniej mieszkaliśmy w bieli i szarościach - mówiła właścicielka domu.

- Jestem minimalistą, więc gdybym miał się wziąć za urządzanie, to by było mniej rzeczy i byłoby mniej przytulnie - dodał Sebastian Bator, mąż Aleksandry.

Ładnie, niekoniecznie praktyczne

Pani Aleksandra zaprezentowała również swoją łazienkę. Kafelki podłogowe w kształcie mozaiki nadają uroku. - Może to nie jest wszystko bardzo praktyczne, ale czasami można poświęcić więcej czasu na sprzątanie, aby nacieszyć oko tym, co nam się podobało i było naszym marzeniem - mówiła właścicielka domu podczas oprowadzania.

- Nie miałam pomysłu na łazienkę. Zobaczyliśmy tak ułożone kafle i stwierdziliśmy, że to będzie najmocniejszy akcent tutaj. Przez to, że mozaika jest czarno biała, jest też tłem dla tych dużych kafli. Robi się słodko w tej łazience - dodała.

Pomysł na kolor w sypialni

Ściany w sypialni powinno się malować na stonowane kolory, które pomogą się zrelaksować i wyciszyć przed snem. Pani Aleksandra znalazła idealną barwę dla siebie i męża.

- To bardzo jasny odcień niebieskiego, który wpada w szarość. On jest przygaszony, ale nie jest ani niebieski, ani turkusowy. Ma coś z szarości - to te kolory, które lubię - opowiadała.

Łóżko nie ma wezgłowia, za to przestrzeń nad nim została pomysłowo zagospodarowana. -Uwielbiam sztukaterię, bo ona pasuje do każdego wnętrza. Podkładki, których używa się w kuchni, ja powiesiłam na ścianę - wyjaśniła właścicielka domu.

Jeżeli i Ty chcesz zostać bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie" dołącz do grupy na Facebooku i podziel się swoimi wnętrzami. Może to Ciebie Katarzyna Jaroszyńska odwiedzi następnym razem!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości