Styl życia

Uczniowie z całego świata nagrali piosenkę dla rówieśników z Ukrainy. Inicjatorem jest warszawskie liceum

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Ruszyła akcja #WearetheUkraine

Uczniowie z prawie wszystkich kontynentów świata zjednoczyli się w akcji pokojowej zainicjowanej przez nastolatki uczące się w warszawskim liceum i nagrały swoją wersję znanego na całym świecie utworu "We are the World". Posłuchajcie tej piosenki.

Sprzeciw uczniów wobec wojny

Prywatne Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie jakiś czas temu zainicjowało akcję pomocową #WeareUkraine. Zadaniem uczniów było nagranie piosenki i klipu do popularnego utworu "We Are The World". Młodzież z całego świata postanowiła wyrazić solidarność z nastolatkami z Ukrainy oraz pokazać swój sprzeciw wobec wojny. Do muzycznego przedsięwzięcia dołączyły szkoły z Węgier, Japonii i Ghany.

Akcja #WearetheUkraine
Akcja #WearetheUkraineŹródło: archiwum prywatne
Uczniowie z całego świata łączą siły, by muzycznie wesprzeć Ukrainę.

- Pomysł powstał w dniu, kiedy jedna z uczennic, zaraz po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, zamiast schronić się w naszym kraju zdecydowała się razem z mamą wrócić do Ukrainy, aby tam pomagać swojej rodzinie - tłumaczy dyrektorka szkoły, Siostra Karolina Łuczak. 

- Nie wszystkie potrafimy śpiewać profesjonalnie, ale robimy wszystko, co możemy, żeby pomóc - dodaje jedna z uczennic.

Piosenka, która niesie pomoc  

Akcja #WeareUkraine to muzyczne przedsięwzięcie, do którego zostali zaangażowani uczniowie z całego świata. Każda z partnerskich szkół oprócz nagrania piosenki, dogrywa także ujęcia wideo. Zmontowany klip z nagrań uczniów trafi na YouTube, TikTok'a oraz serwisy streamingowe. Premiera utworu już 15 sierpnia! 

- Ta piosenka jest dopiero początkiem. Propozycją dla wszystkich grup dzieci i młodzieży, ale także ich rodzin do nagrania swojej wersji piosenki - objaśnia Katarzyna Kondej odpowiadająca za promocję szkoły. - To tylko chwila, aby nagrać i wysłać do nas swoją wersję tej znanej na całym świecie piosenki, a my stworzymy drugi teledysk, którego premiera odbędzie się 21 września w Światowy Dzień Pokoju. Udowodnijmy, że głos tysięcy młodych osób jest ważny - dodaje. Cała akcja promowana jest pod hashtagiem #WeAreUkraine.

Warszawskie Liceum Sióstr Nazaretanek od samego początku trwania wojny w Ukrainie jest zaangażowane w pomoc. Warto również wspomnieć o tym, iż warszawska szkoła prowadzona przez Siostry Nazaretanki cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży z różnych zakątków świata. 

Zobacz Making of z nagrywania utworu:

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum prywatne

Pozostałe wiadomości