Styl życia

Uczniowie z całego świata łączą siły, by muzycznie wesprzeć Ukrainę. Ruszyła akcja #WeareUkraine

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Akcja #WearetheUkraine

Prywatne Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie jakiś czas temu zainicjowało akcję pomocową #WeareUkraine. Zadaniem uczniów było nagranie piosenki i klipu do popularnego utworu "We Are The World". Do muzycznego przedsięwzięcia dołączyły także szkoły z Węgier, Japonii i Ghany. Zobaczcie, jak wyglądały przygotowalnia.

Misja akcji #WeareUkriane

Wojna w Ukrainie poruszyła ludzi na całym świecie. W tym trudnym dla wszystkich momencie pracownicy warszawskiego liceum postanowili wraz z uczniami zorganizować akcję pomocową.

- Chcemy pokazać całemu światu, że bez względu na to, gdzie się znajdują nasi uczniowie, są oni przeciwko wojnie. Dlatego nasze uczennice zaproponowały utwór, który jednoznacznie kojarzy się z walką o pokój na świecie. Kolegialnie możemy zrobić coś dla naszej planety - kropla drąży skałę! Przypomnijmy wspólnie utwór "We Are The World' w nowej odświeżonej wersji, zaśpiewany przez młodzież z całego świata – przekazali organizatorzy.

Do przedsięwzięcia dołączyły także szkoły z Włoch, Filipin, Australii i Japonii. Wszystko po to, by w różnych językach powiedzieć wojnie głośne NIE i solidaryzować się z rówieśnikami z Ukrainy.

Międzynarodowa akcja – prace twórcze

Akcja #WeareUkraine to muzyczne przedsięwzięcie, do którego zostali zaangażowani uczniowie z całego świata. Każda z partnerskich szkół oprócz nagrania piosenki, dogrywa także ujęcia wideo. Zmontowany klip z nagrań uczniów trafi na YouTube, TIKTOK'a oraz serwisy streamingowe. 

- Wybraliśmy piosenkę "We Are The World", bo jest hymnem wołającym o pokój. Niejednokrotnie wykonywana przez wielu wokalistów jako wsparcie. Chcemy, aby też to nasze nowe, młode pokolenie takim hymnem podzieliło się wśród młodzieży. Najważniejszym elementem tej akcji jest wspólne śpiewanie i bycie razem. Mamy nadzieje, że nasz apel dotrze do wielu serc, nie tylko wewnątrz szkół, ale pójdzie dalej w świat - powiedziała Katarzyna Kondej, na co dzień odpowiadająca za promocję Liceum Sióstr Nazaretanek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum prywatne

Pozostałe wiadomości