Styl życia

Uczniowie bydgoskiej Budowlanki remontują mieszkania potrzebującym. Robią to w ramach praktyk

Styl życia

Aktualizacja:

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy remontuje mieszkania osób potrzebujących, których nie stać na zrobienie tego we własnym zakresie. Robią to w ramach praktyk. O tej inicjatywie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN dwójka uczniów Natalia Nagierska i Jakub Bury, oraz dyrektorka Magdalena Popielewska.

Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy rozpoczęła swoją działalność w 2017 roku po nawałnicy, która przeszła w gminie Sośno. Wtedy to odbudowywała między innymi zawalone kominy i ściany, naprawiała zerwane dachy i poddasze, a także wylewała posadzki.

W grudniu tego samego roku przyszedł do nas pan Adam Jaworski, prezes stowarzyszenia Dzięki Wam. Zapytał, czy pomożemy pani Arletcie w remoncie mieszkania, które uległo spaleniu na jednym z bydgoskich osiedli. Mając doświadczenie z Sośna, bez wahania podjęliśmy się temu wyzwaniu.

- powiedziała dyrektorka Zespołu Szkół Budowlanych, Magdalena Popielewska.

>>> Zobacz także:

Potem pojawiły się kolejne prośby o pomoc. Uczniowie wyremontowali już między innymi mieszkanie 82-letniej pani Teresy, zniszczone w wyniku pożaru, mieszkanie Pani Marty, której bieda uniemożliwiała podjęcie prac i mieszkanie małżeństwa emerytów, którzy opiekują się niepełnosprawnym synem.

Pomogliśmy też babci Rosicie, stowarzyszeniu dla osób uzależnionych, bardzo wiele tego.

- dodała dyrektorka.

Remonty dokonywane są w ramach zajęć praktycznych, a wszystkie prace odbywają się pod czujnym okiem nauczyciela praktycznej nauki zwodu.

Zanim zaczniemy prace remontowe, pomocowe, wcześniej zawsze sprawdzamy front robót, żeby zdecydować, czy młodzież będzie bezpieczna, czy warunki pozwolą na bezpieczne wykonywanie prac, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze.

- uspokajania Magdalena Popielewska.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości