Jak tanio kupić dobry prezent?

Styl życia

Aktualizacja:

Święta coraz bliżej. Początek grudnia to idealny czas, by przygotować prezenty dla najbliższych. Niestety kupując upominki bardzo często przekraczamy zakładany budżet. W Dzień Dobry TVN Marta Wacław, która prowadzi bloga poświęconego promocjom, zdradziła nam swoje metody na wyszukiwanie towarów w atrakcyjnych cenach. Zobaczcie jak, dzięki prostym zabiegom możemy naprawdę sporo zaoszczędzić.

Kupuj rozsądnie

Planując zakupy prezentowe czekajmy na okazje. Co prawda „Black Friday” i „Cyber Monday” za nami, ale już za dwa dni Mikołajki. Zdaniem Marty Wacław, sklepy na pewno wprowadzą z tej okazji obniżki cen. Mogą to być rabaty sięgające nawet 20%, czy 30 % na wybrane produkty.

Warto też czekać na weekend. Wiele sklepów ze względu na niedziele wolne od handlu, już w piątek wprowadza atrakcyjne promocje. Trwają one do soboty włącznie. W sklepach online promocja obejmuje również niedzielę. Pamiętajmy jednak, że czas oczekiwania ma przesyłkę w grudniu znacząco się wydłuża. Choć na dostawie również możemy zaoszczędzić. Jak zaznaczyła Marta, na początku grudnia wiele sklepów wprowadza darmową przesyłkę. Sprawdźmy też, czy wybrany przez nas sklep nie daje rabatu za samo zapisanie się do newslettera.

Co warto kupować?

Zdaniem blogerki jednym z najbardziej pożądanych upominków jest gadżet elektroniczny. Szukajmy jej w sklepach, gdzie możemy kupić daną rzecz z polskim oprogramowaniem, ale w anglojęzycznym opakowaniu. Zdarzają się takie sytuacje, że elektronika niczym się nie różni, ma dokładnie takie samo oprogramowanie, a kupimy ją kilkaset złotych taniej. Marta radzi, by korzystać również z klubów zakupowych. Są to strony www, gdzie możemy znaleźć jednodniowe okazje. Dzięki temu możemy kupić produkty luksusowych marek w atrakcyjnych cenach, nawet do kilkuset złotych taniej. Blogerka apeluje, by tego typy zakupy zrobić jednak już na początku grudnia, ponieważ czas oczekiwania na dostarczenie produktu znacząco się wydłuża.

Okazje last minute

Dla tych, którzy nie zdążą zrobić prezentów na początku grudnia, kiedy okazje są najbardziej atrakcyjne i mamy pewność, że produkt zostanie nam dostarczony, Marta poleca okazje typu last minute. Jednak w tej sytuacji również nie możemy czekać do samej Wigilii.

Okazje pułapki

Marta Wacław w studiu Dzień Dobry TVN zwróciła również uwagę, by robiąc świąteczne zakupy, być wyczulonym na wyprzedażowe pułapki. Zdaniem blogerki powinniśmy porównywać ze sobą ceny danych produktów. Warto też zaglądać na internetowe przeglądarki czy blogi, gdzie znajdziemy zestawienia cen kosmetyków, elektroniki.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN