Styl życia

Marek Modzelewski o najnowszej książce. Czyje zdanie jest dla niego najważniejsze?

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Para z pisarskim zacięciem
Para z pisarskim zacięciemDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Marek Modzelewski - scenarzysta i lekarz, a prywatnie partner aktorki, Izabeli Kuny, wydał książkę "To grzech tak mówić. Trzy dramaty". Skąd pomysł na taką formę? Opowiedział o tym na kanapach Dzień Dobry TVN.

Marek Modzelewski o swojej książce

- Ja też się bardzo zdziwiłem, że ktoś chce dzisiaj wydać sztuki teatralne. Zechciało to wydać wydawnictwo "Wielka Litera". Redaktor naczelna tego wydawnictwa [...] przyszła na spektakl "Inteligenci" [...], w tym spektaklu gra moja partnerka Iza Kuna, wyszła z tego spektaklu i powiedziała: "wydajemy to". Ja się ucieszyłem, ciekawe jest bardzo, jak ta książka przyjmie się na rynku, jak się sprzeda, mówiąc krótko - mówił w Dzień Dobry TVN Marek Modzelewski, scenarzysta, lekarz, partner Izy Kuny.

Marek Modzelewski jest lekarzem. Czy praca pomaga mu w pisaniu? Czy czerpie z niej inspiracje? - Czasami w moich sztukach pojawiają się lekarze, ale ja myślę, że nie, że ta praca pomaga mi w inny sposób. Ona mi pomaga w taki sposób, że po prostu trzeba rano wstać, ubrać się, pójść na 7. do szpitala, spotkać się z tzw. normalnymi ludźmi, czasami z naprawdę poważnymi problemami [...], więc ta praca myślę, mi pomaga o tyle, że daje taką samodyscyplinę, która bardzo pomaga w pisaniu tak naprawdę - mówił.

Czy partnerka jest inspiracją dla Marka Modzelewskiego?

Pisarz wyznał, że pierwszą osobą, która czyta jego teksty, jest partnerka - Iza Kuna. - Zawsze mi najbardziej zależało i zależy na jej zdaniu, bo wiem, że przeczyta to uważnie, rzetelnie i wszystko, co powie, będzie szczere [...] - dodał.

W "Inteligentach" pojawia się fragment, w którym żona bezkrytycznie ocenia teksty męża. Czy Iza Kuna jest pierwowzorem tej postaci. - Marek twierdzi, że jestem pierwowzorem wszystkich zołz, kobiet, które są zołzami, bo ja jestem zołzą - to jest nieprawda. Mam nadzieję, że nie jestem pierwowzorem - mówiła aktorka. - [...] W jakiś sensie pewnie wszystkie kobiety, a przynajmniej część tych bohaterek moich sztuk, jakieś cechy Izy mają, bo ja tak naprawdę lubię ją bardzo, bo ją podziwiam, bo mnie inspiruje [...] - dodał pisarz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości