Styl życia

Teściowa i synowa. Mieszanka wybuchowa

Styl życia


Wszyscy znamy dowcipy o teściowych, z których wynika, że teściowa to dla synowej wróg numer jeden. I odwrotnie. Czy teściową da się oswoić? I czy synowa zawsze jest oskarżona o to, że nigdy nie jest dość dobra? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy: Marzenę Lewandowską, synową Zuzanny, Zuzannę Skalską, teściową Marzeny oraz psycholog dr Małgorzatę Godlewską.

Przychodzi moment, kiedy mama oddaje syna

Zuzanna Skalska wychodzi z założenia, że owszem, mama jest dla swojego syna najważniejsza, ale do pewnego momentu.

Myślę, że każda mama przygotowała się na to, że odda swojego syna. Ja byłam na to gotowa, ale jak każda mama po cichu liczyłam, że może coś na dłużej zostanie. Jednak od 18. Roku życia wpadł w ręce Marzeny, która jak się okazało jest zachłanna na swojego męża. Myślałam, że będzie tego wspólnego czasu trochę więcej, że zyskam córkę, ale jak się okazało, młodzież jest w dzisiejszych czasach wyzwolona. Po prostu dali mi znać, że to oni są tą najważniejszą rodziną. Najbardziej jestem wdzięczna Marzenie za dwójkę wnuków: 8 i 3 lata.

Marzena Lewandowska przyznała, że razem ze swoim mężem tworzy partnerski związek. Jej mąż jest zaangażowany w wiele domowych spraw.

Jest to nowoczesne podejście, ale coraz bardziej popularne. Nie tylko moja teściowa, ale również własna mama patrzą tak na ten nasz układ lekko krytycznie. Np. że wraca z pracy i jeszcze gotuje obiad.

Marzena nie izoluje jednak swojej rodziny od teściów i rodziców. Wszyscy mieszkają w jednym mieście. Dzięki wnukom ich relacje zacieśniają się.

Mamy z mężem ogromny apetyt na życie. Muszę przyznać, że podrzucamy czasami dzieci do dziadków.

Konflikt teściowa vs. Synowa

Zdaniem psycholog kluczowe w relacji teściowej i synowej są takie cechy jak: empatia, szczerość, życzliwość i szacunek w stosunku do drugiej osoby.

Jest to możliwe jeżeli jesteśmy sami w stosunku do siebie poukładani i dojrzali. Świadomość tego, że w pewnym momencie mam musi oddać syna drugiej kobiecie, jest pierwszym krokiem do zdrowej relacji.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości