Styl życia

Konferencja TEDxWarsawWomen w tym roku w formie online. Co czeka uczestników wydarzenia?

Styl życia

Aktualizacja:

Każdego roku w różnych częściach świata zbierają się ludzie, by podczas konferencji TEDx opowiadać o swoich ideach. Tegoroczna edycja odbędzie się 28 listopada w formie online. Czym właściwie jest i na czym polega? O tym opowiedziały nam Malwina Faliszewska, coach i trenerka budowania pewności siebie i mocnych stron oraz dr Elena Pawęta, adiunkt w Szkole Głównej Handlowej, trener komunikacji biznesowej, organizatorka TEDxWarsawWomen.

Co to jest TED i TEDx?

TED to organizacja non-profit zajmująca się rozpowszechnianiem wartościowych idei, zwykle w formie krótkich wystąpień, które trwają maksymalnie 18 minut. Powstała w 1984 roku jako konferencja poświęcona technologii, rozrywce i designowi. Dziś obejmuje prawie wszystkie tematy - od nauki, przez biznes, po zagadnienia globalne. TED jest globalną społecznością ludzi ze wszystkich dyscyplin i kultur, którzy chcą głębiej zrozumieć świat. TEDx to natomiast niezależna konferencja, stworzona w duchu ogólnej misji TED.

TEDx to są niezależne wydarzenia organizowane na całym świecie. Mają licencje amerykańskiej organizacji TED, a zespoły wolontariuszy organizują na całym świecie te wydarzenia. Teraz jest to tak popularne zjawisko, że średnio codziennie jest około 10 wydarzeń na całym świecie. TEDxWarsawWomen to jest wydarzenie, które łączy w sobie idee mówców, występy artystyczne.

– powiedziała dr Elena Pawęta.

W tym roku polska edycja TEDxWarsawWomen 2020 odbędzie się 28 listopada, w formacie online, a tematami wydarzenia będą idee związane ze zdrowiem psychicznym kobiet, użyciem feminatywów oraz różnicami w zarobkach. Nie zabraknie także występów artystycznych oraz przerwy na jogę.

Na czym polega wystąpienie na konferencji TEDx?

Podczas konferencji, które odbywają się na całym świecie, mówcy w dość krótkim czasie przekazują publiczności istotne zagadnienia. Jak przyznała Malwina, w dzisiejszych czasach kobiety potrzebują inspiracji, natchnienia, które pozwoli im zbudować pewność siebie. Wykłady TEDx mają na celu otwieranie pewnych drzwi i pokazywanie różnych ścieżek.

Ideą tego wystąpienia jest to, żeby trwało ono krótko, żeby przede wszystkim przekazać jakąś ważną ideę, coś, w co wierzymy, coś, co jest dla nas ważne i to, czym chcemy podzielić się z publicznością. Zazwyczaj mówca dzieli się tym, co ważne i inspiruje w ten sposób odbiorców, żeby zastosowali taką ideę w praktyce

- powiedziała Malwina Faliszewska.

TEDxWarsawWomen - gdzie oglądać?

Konferencję TEDxWarsawWomen obejrzysz w serwisie player.pl. już w sobotę 28 listopada o godzinie 12:00.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Dorota Szelągowska wygrała walkę z koronawirusem. "Pierwszy dzień na wolności - powrót do pracy"

Właściciel hotelu walczy o każdego pracownika. "Rezerwacje to jak spadająca gwiazdka z nieba"

Nie żyje Józef Para. Legendarny aktor znany z filmu "Vabank" miał 98 lat

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości