Technologia

UPC Future Makers, czyli nauka przez zabawę. Kurs programowania dla najmłodszych

Technologia

Świat nowych technologii stoi otworem przed najmłodszymi. UPC organizuje warsztaty programowania "Future Makers" i zaprasza na nie uczestników w wieku 8-13 lat. Bohater naszego materiału, Oliwier, wziął w nich udział i opowiedział nam o swoich doświadczeniach.

Kurs programowania – nauka i zabawa

Żyjemy w czasach, w których smartfony i komputery stały się naszą codziennością. Często już najmłodsze dzieci wiedzą dokładnie jak z nich korzystać. Jednak używanie ich to jedno, a wiedza jak funkcjonują i jak tworzy się ich oprogramowanie – to drugie. Bohater naszego materiału, Oliwier ma 11 lat i jest bardzo energicznym chłopakiem. Jak mówi jego mama, ma „zajawkę” na rower, ale też na komputery. Marzy, żeby w przyszłości zostać programistą. Czas kwarantanny poświęcił na realizację tej drugiej pasji. Wziął udział w kursie programowania UPC Future Makers.

Jak przeczytałam wiadomość, to nawet się nie zastanawiałam. Zawsze to jest krok do przodu, zawsze to jest jakieś nowe doświadczenie i zawsze nową wiedzę można zdobyć

- mówi Monika Korzeniewska, mama Oliwiera.

Chłopiec zaznacza, że początki nie są proste, jednak z czasem wszystko staje się jasne i zrozumiałe. Jego tata, Łukasz Korzeniewski dodaje, że już w krótkim czasie widać efekty.

UPC Future Makers – nauka programowania dla dzieci

Wiele mówi się o tym, że „programista” to zawód teraźniejszości i przyszłości. I właśnie naprzeciw tym potrzebom wyszła firma UPC, która organizuje bezpłatne zajęcia programowania dla najmłodszych. Na warsztaty „Future Makers” zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat.

Łączymy się z trenerem i udostępniamy mu nasz ekran, a on udostępnia swój ekran

- tłumaczy Oliwier.

Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy Scratcha, czyli obiektowego języka programowania, stworzonego właśnie z myślą o najmłodszych. Dedykowany jest dzieciom, więc nauka łączy się z dobrą zabawą. Podczas kursu, uczniowie uczą się tworzyć podstawowe gry i aplikacje, a także poznają podstawy programowania i pojęcia z nim związane.

Nauka programowania – czego nauczą się dzieci?

Nauka programowania uczy dzieci nie tylko logicznego i analitycznego myślenia, ale także wymusza precyzję myślenia i rozwija kreatywność.

Nawet jeśli uczestnik zajęć, programista młody nie rozpocznie swojej przygody w przyszłości właśnie z programowaniem, to pojawiają się pewne kompetencje, które bardzo dobrze później wpływają na dalszy rozwój

- mówi Adrian Czechowski, trener programu.

Po takim kursie dziecko będzie wiedziało w jaki sposób zorganizować sobie pracę i naukę, jak rozwiązać problemy, które podczas takich codziennych aktywności się pojawiają, a przy tym będzie się świetnie bawiło.

Na początku dzieciom wydaje się, że to jest tylko rozrywka, jednak w przyszłości może się okazać, że to nie było tylko rozrywką

- dodaje trener.

UPC Future Makers – jak dołączyć?

Zajęcia odbywają się w małych, 8-osobowych grupach i trwają 90 minut. Z uwagi na niewielką liczebność grup zajęciowych, każdy uczestnik może liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera. Aby Twoje dziecko mogło wziąć udział w warsztatach, wystarczy komputer, dostęp do Internetu i wypełnienie formularza na stronie UPC Future Makers.

Zobacz też:

Kontrowersyjna technologia 5G. Czy rzeczywiście szkodzi naszemu zdrowiu? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Kontynuacja nauki zdalnej w nowym roku szkolnym? MEN rozważa taką możliwość

Dr Maciej Kawecki: "facebookowe łańcuszki z oświadczeniami woli są zawsze bezskuteczne"

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Tomasz Brzoza

Pozostałe wiadomości