Technologia

Microsoft zaprezentował Surface Duo i Neo

Technologia

Fot. screen Introducing Surface Neo/youtube

Podczas jesiennej konferencji Microsoft zaprezentował nowe urządzenie, Surface Neo i Surface Duo - hybrydowy komputer i smartfon. Nowe urządzenie to dwuekranowy komputer z fizyczną klawiaturą.

Neo to nowe podejście do składanego komputera z odłączaną klawiaturą, a Duo jest zapowiedzią powrotu na rynek smartfonów. Surface Duo jest dwuekranowym urządzeniem z systemem Android. Sprzedaż najnowszych urządzeń Microsoftu ruszy w latem przyszłego roku.

Surface Neo przypomina dwa przyczepione do siebie Surface Pro (tablety) osadzone na zawiasie 360 stopni. z urządzenia można korzystać jak z komputera, dwuekranowego tabletu albo po złożeniu – w roli tabletu graficznego.

Nowy produkt Microsoftu będzie sprzedawany w zestawie z klawiaturą magnetyczną, którą przyczepia się do dolnego ekranu - wówczas możemy skorzystać z niego jak z laptopa. Klawiatura powstała, aby ułatwić wprowadzanie tekstu oraz zmienia sposób pracy z systemem operacyjnym. Jeśli klawiaturę przyczepimy do dolnej krawędzi, górna część tego wyświetlacza zamieni się w pasek funkcyjny na wzór paska z MacBooków Pro. Jeśli klawiaturę zamontujemy przy zawiasie, to dolna część wyświetlacza będzie pełnić rolę klasycznego gładzika. Surface Neo będzie pracował w oparciu o Windowsa 10X. Nową wersję systemu przygotowano specjalnie z myślą o tego typu urządzeniach i ma ułatwić pracę w trybie wieloekranowym, możliwe będzie uruchomienie aplikacji na dwóch wyświetlaczach jednocześnie.

>>> Zobacz też: Po nowym wyroku TSUE nie uda nam się zniknąć z całego internetu

Surface Duo jest mniejszym bratem Surface Neo. Wypuszczając Surface Duo Microsoft wychodzi na przeciw klientom, którzy oczekiwali takiego produktu. Firma wchodzi na rynek telefonów z produktem z systemem Android. Jest to pierwsze urządzenie Microsoftu z tym systemem operacyjnym oraz pierwszy telefoniczny członek rodziny Surface.

>>> Zobacz też: Samsung Galaxy Fold - premiera smartfona z zakrzywionym ekranem

>>> Zobacz też:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości