Technologia

Wielofunkcyjna smycz dla psa i łąka antysmogowa – takie wynalazki można zobaczyć w programie "Kto to kupi?"

Technologia

Aktualizacja:

Ostatni czas, w którym większość z osób spędza w domach, może sprzyjać kreatywnym pomysłom. Niewykluczone, że nasi goście – uczestnicy programu "Kto to kupi?" zainspirują wielu do wcielenia z życie swoich pomysłów. Oto wynalazca wielofunkcyjnej smyczy dla psa, Łukasz Skryplonek i twórca mieszanki nasion antysmogowych, Maciej Podyma.

"Kto to kupi?" to polska wersja brytyjskiego formatu, w którym twórcy niecodziennych gadżetów i wynalazków walczą o możliwość wprowadzenia ich produktu do szerokiej dystrybucji.

Zgodnie z regułami serii, uczestnicy mają tylko półtorej minuty, aby przekonać 100 osób na widowni, by kupili ich gadżet. Podczas każdego występu publiczność, której produkt się spodoba, sygnalizuje chęć zakupu. Jeśli tak się nie stanie, kolejny uczestnik dostaje szansę.

W przypadku, kiedy chociaż jedna osoba kupi gadżet, wynalazca ma szansę powiększyć swoje zamówienie i sprzedać swój pomysł trzem inwestorom zasiadającym w jury.

Program na antenie TTV emitowany jest w każdą niedzielę o 16.00. Jego gospodarzami są Jan Pirowski i Krzysztof Ufnal.

Początkowo ekipa programu obawiała się, że trudno będzie o uczestników, ale szybko okazało się, że obawy te były zupełnie niepotrzebne.

Jesteśmy narodem, który produkuje wynalazki pod swoją strzechą

- przyznał Jan.

Idealeash Travel – smycz stworzona z miłości do czworonogów

W programie wziął już udział Łukasz Skryplonek, twórca Idealeash Travel, czyli wielofunkcyjnej smyczy dla psa, która niweluje szarpnięcia i pomaga zwierzęciu zrozumieć, że ciągnięcie nie ma sensu.

Dotychczasowo dostępne na rynku standardowe amortyzatory im bardziej są rozciągnięte, tym mniej amortyzują. Natomiast nasz produkt działa zupełnie inaczej. Jak podnoszę coś, to amortyzacja zwiększa się z siłą uciągu, czyli pies im bardziej ciągnie smycz, tym większy czuje opór

- wyjaśnił Łukasz.

Dodatkowymi zaletami gadżetu są: płynna regulacja długości oraz zabezpieczenie przed przegryzieniem.

Nakładka na smyczy ma unikalną strukturę, która nie robiąc psu żadnej krzywdy, uniemożliwia przegryzienie, a nawet wzięcie do pyska

- powiedział wynalazca.

Smycz bardzo spodobała się publiczności programu, dzięki czemu pan Łukasz sprzedał 832 szt. za łączną kwotę 123 968 zł!

Smogóvka – łąka kwietna antysmogowa

W piątym odcinku programu "Kto to kupi?" uczestnikiem będzie Maciej Podyma – twórca Smogóvki, czyli mieszanki nasion, która pomaga walczyć z zanieczyszczeniami powietrza. Po ich zasianiu powstaje łąka antysmogowa, prosta w utrzymaniu.

Są to rośliny, które mają najbardziej szorstkie i lepkie liście, które wyłapują pył. Wystarczy ją kosić dwa razy w roku

- wyjaśnił Maciej.

Prace nad wynalazkiem trwały dwa lata. Badania wykonane w tym czasie pokazały, że metr kwadratowy odpowiednio dobranej mieszanki roślin łąkowych jest w stanie zatrzymać od 5 do 11 g pyłów zawieszonych. Smogóvka osiągnęła, więc taki sam wynik, co pięcioletnie drzewo.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości