Technologia

Komputer w monitorze – jak wybrać odpowiedni komputer typu All-in-one i jakie są jego zalety?

Technologia

Aktualizacja:
Moment RFBill Hinton/Getty Images

Rozwój technologiczny sprawia, że każdy może znaleźć urządzenie najbardziej dopasowane do jego potrzeb. Doskonałym tego przykładem jest komputer w monitorze, czyli komputer typu All-in-one. Sprawdzamy, komu najbardziej może przypaść do gustu i jakie są jego zalety!

  • Komputer w monitorze – mało znacząca nowinka techniczna czy godne rozważenia udogodnienie?
  • Komputer w monitorze dotykowym – przegląd zalet i wad
  • Dla kogo komputer w monitorze dotykowym będzie najlepszym rozwiązaniem

Zobacz też: Jaki procesor do laptopa wybrać? Rodzaje

Komputer w monitorze dotykowym świetnie sprawdzi się w domu, a jeszcze lepiej w biurze. Dzięki temu, że komputer w monitorze zajmuje bardzo mało miejsca, będzie to rozwiązanie, które pozwoli na lepszą organizację i schludność. Komputery w monitorze dotykowym (All-in-one) cechują się także świetnym wyglądem, którym potrafią zachwycić.

Komputer w monitorze – mało znacząca nowinka techniczna czy godne rozważenia udogodnienie?

Komputery w monitorze , czyli modele typu „wszystko w jednym” ( All-in-one ), są coraz częściej wybierane, zarówno przez użytkowników casualowych, graczy, jak i pracowników. Fenomen komputera w monitorze ( dotykowym lub tradycyjnym) polega na jego poręcznej konstrukcji, która łączy w sobie część zalet komputera stacjonarnego z niektórymi zaletami laptopów i notebooków . Mamy w tym wypadku do czynienia z jednym urządzeniem – komputerem w monitorze . Stanowi to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną zaoszczędzić miejsce na biurku, a jednocześnie nie rezygnować z atrakcyjnego designu.

Pod względem estetyki trzeba przyznać, że omawiany tu typ komputera w monitorze All-in-one rozwiązuje także mankamenty komputerów z obudową poziomą typu Media Center, na której zwykło się stawiać osobny wyświetlacz. W tym przypadku wszystko wygląda nowocześnie i schludnie, gdyż mamy do czynienia wyłącznie z jednym urządzeniem, mieszczącym w sobie jednostkę centralną ze wszystkimi podzespołami i dobrej jakości wyświetlacz. Pod względem budowy tego typu komputer w monitorze przypominać może niektóre modele komputerów firmy Apple, które również pozbawione są osobnej jednostki centralnej. W przeciwieństwie jednak do powyższych produktów, omawiane modele komputera w monitorze cenowo wyglądają znacznie bardziej atrakcyjnie!

Więcej: Budowa jednostki centralnej – z czego się składa?

Komputer w monitorze dotykowym – przegląd zalet i wad

Jak każde urządzenie, komputer w monitorze ( dotykowym lub zwykłym) ma i zalety, i wady. Zaczynając od tych pierwszych, należy wskazać przede wszystkim na ergonomię użytkowania. Prosta, schludna, jednoelementowa konstrukcja wpływa na szereg aspektów, powodując m.in., że:

1. Komputer w monitorze All-in-one jest niezwykle prosty pod względem dbania o czystość. W przeciwieństwie do osobno stojących jednostek centralnych, nie ma tutaj mowy o problemach z utrzymaniem czystości i dodatkowym kurzu.

2. Większość dostępnych urządzeń charakteryzuje się nowatorskim, innowacyjnym designem, dlatego też doskonale wygląda zarówno w domu, jak i na biurku w pracy.

3. W przeciwieństwie do osobnych komputerów stacjonarnych model komputera w monitorze nie przysporzy trudności w uporządkowaniu kabli, co w innych przypadkach jest popularnym problemem.

4. Z reguły komputer w monitorze ma niższą stopę poboru mocy od tradycyjnych urządzeń stacjonarnych i co się z tym wiąże – komputer taki pracuje bardzo cicho, nie przeszkadzając w wykonywaniu innych czynności.

5. Poszczególne modele komputera w monitorze cenowo wyglądają bardzo atrakcyjnie – nie są droższe lub cena jest tylko minimalnie wyższa od porównywalnych pod względem jakości podzespołów komputerów stacjonarnych lub laptopów czy notebooków.

Oczywiście powyżej zarysowane zalety należy skonfrontować z pewnymi niedociągnięciami. Pierwsza z wad takich modeli, a zwłaszcza komputera w monitorze dotykowym , tożsama jest z mankamentami towarzyszącymi posiadaczom laptopów i innych urządzeń przenośnych. W przypadku usterki naprawa może być znacznie droższa – trudniej bowiem dostać się do podzespołów, które, podobnie jak w laptopach, są ze sobą mocno ściśnięte. Tego typu komputery w monitorze mogą się też bardziej przegrzewać.

Dla kogo komputer w monitorze dotykowym będzie najlepszym rozwiązaniem

Analizując wady i zalety przedstawianego sprzętu, można wywnioskować, że komputer w monitorze jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla firm. W biurze należy zachować przede wszystkim ład i porządek, wpływające na to, jak postrzegana jest dana firma na zewnątrz. Wobec tego komputer w monitorze , bez dodatkowej jednostki centralnej, doskonale łączy się z otoczeniem, ułatwiając jednocześnie wszystkie kwestie dotyczące utrzymywania czystości. Rozwiązanie to jest także polecane dla tych użytkowników, którzy dotychczas preferowali korzystanie w pracy z własnego urządzenia przenośnego – laptopa bądź notebooka. Komputer w monitorze cenę ma podobną do niejednego dobrego komputera stacjonarnego, a zajmuje mniej miejsca.

Do pracy biurowej model komputera w monitorze dotykowym jest także polecany ze względu na dotykowy wyświetlacz, który zdecydowanie ułatwi i uatrakcyjni prezentowanie informacji klientom i współpracownikom. Komputer w monitorze All-in-one doskonale sprawdzi się także jako sprzęt domowy i zapewni wiele rozrywki!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości