Styl życia

Polski aktor i norweska baletnica o autorskim teatrze. "Pracuję z dziećmi jak z profesjonalistami"

Styl życia

Tomasz i Vilde tworzą wspaniałą parę. On polski aktor, ona norweska baletnica. Choć ich znajomość zaczęła się dość nietypowo, połączyło ich silne uczucie, zarówno do siebie, jak i teatru, który obecnie razem tworzą. Jak rozpoczęła się miłosna historia artystów?

Wspólna pasja

Vilde Valldal Johannessen to norweska baletnica, która od najmłodszych lat związana jest z tańcem. Po ukończeniu szkoły baletowej, operowej i akademii sztuk pięknych tancerka wraz z koleżanką postanowiła odwiedzić Polskę. Dziewczyny na miejscu niespodziewanie otrzymały propozycję rocznej współpracy. Postanowiły zostać, a szansę potraktowały jako nowe doświadczenie i dobry punkt w CV. Vilde zagościła jednak w naszym kraju nieco dłużej. Obecnie mija już 11 rok odkąd przeprowadziła się do Polski. Zatrzymała ją nie tylko praca, ale również miłość.

Vilde poznałem w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Pierwszy raz zobaczyłem ją na przejściu dla pieszych niedaleko domu aktorka, taka wychudzona po latach w Łodzi, z kwiatkami na głowie, z mocnym makijażem, więc wyglądała trochę jak dziwoląg. To mnie właśnie przyciągnęło

– powiedział Tomasz Valldal Czarnecki, aktor.

Wkrótce para wzięła ślub, a owocem miłości artystów jest synek.

Miłość do teatru

Wspólną pasją małżeństwa jest scena. Para postanowiła zatem spróbować swoich sił i założyła autorski teatr dla dzieci, gdzie setka młodych ludzi uczy się sztuki scenicznej. Mimo że nie mają teatralnej siedziby, przedstawienia pokazali już na dziesiątkach scen w całej Polsce.

Pracuje z dziećmi jak z profesjonalistami, nie zaniżam poziomu artystycznego, bo jesteśmy tylko dziećmi. Staramy się dobierać takie historie i w taki sposób je opowiadać, żeby one były do dźwignięcia dla młodych aktorów i do zrozumienia dla widzów młodych i dorosłych

- powiedział aktor.

Założyciel przyznał także, że jego metodą na sukces jest wyszukiwanie tematów wśród dzieciaków. To daje pewność, że młodzi aktorzy, opowiadając swoją historię, robią to naturalnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Anna-Maria Sieklucka odcina się od show-biznesu. "Nie pasuję do tego światka"

Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Jaki jest stan zdrowia prezydenta?

Marcin Najman kończy karierę. "Chciałbym zostać kierowcą karetki"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Natalia Górska

Pozostałe wiadomości