Styl życia

91 lat temu wynaleziono taśmę klejącą. Z tej okazji prowadzący Dzień Dobry TVN wzięli udział w wyjątkowych zawodach

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
91 lat temu wymyślono taśmę klejącą
Dzień Dobry TVN91 lat temu wymyślono taśmę klejącą

8 września to historyczne wydanie Dzień Dobry TVN. Małgorzta Ohme i Andrzej Sołtysik po raz pierwszy jako para poprowadzili program. Śmiechu i żartów nie było końca, bo musieli wystartować w zawodach. Kto z nich okazał się lepszym gospodarzem?

Taśma klejąca - historia

Choć dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie życia bez taśmy klejącej, która niezbędna jest przy pakowaniu prezentów czy sklejaniu podartych dokumentów, to przeszło 90 lat temu społeczeństwo funkcjonowało bez niej. Pierwsza biurowa, bezbarwna taśma samoprzylepna przedsiębiorstwa 3M pojawiła się dopiero w 1930 roku. Początkowo klej umieszczony był tylko na jej brzegach. Dopiero później została ona pokryta specjalną warstwą kleju po jednej lub obu stronach.

- Wyobrażasz sobie świat bez taśmy klejącej? - zapytał Andrzej Sołtysik. – Jak zbliża się rok szkolny albo czas pakowania prezentów, to sobie wyobrażam, że jej nie ma, ponieważ wtedy zajmuję się tylko szukaniem tego miejsca, które zgubiłam, a przecież ja je podkleiłam i znowu zgubiłam – odpowiedziała z przekąsem Gosia Ohme.

Małgorzata Ohme i Andrzej Sołtysik w duecie

Dzień Dobry TVN codziennie zaskakuje widzów ciekawymi tematami i gośćmi. Natomiast środowe (8 września) wydanie obfitowało w niespodzianki, bo Gosia Ohme nie miała u swego boku Filipa Chajzera, a ekranową partnerką Andrzeja Sołtysika wyjątkowo nie była Anna Kalczyńska.

Zanim Gosia i Andrzej poprowadzili program, musieli zmierzyć się... z taśmą klejącą. Ich zadanie polegało na tym, by w ciągu minuty, jak najszybciej znaleźć "początek" taśmy, a następnie ją przykleić. Kto wygrał te zawody? Ile rolek udało się rozpocząć? Zobacz w materiale wideo, kto okazał się "taśmowym mistrzem".

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości