Sztuka ruchu w modowej fotografii. Na czym polega praca reżysera ruchu?

Styl życia


Michał Gerlach jest nie tylko utalentowanym tancerzem, ale także reżyserem ruchu. Często pracuje na planach zdjęciowych, a modelki i modele pozujący pod jego okiem wyglądają na zdjęciach niezwykle naturalnie. Zobaczcie, na czym dokładnie polega praca reżysera ruchu.

Michał Gerlach od najmłodszych lat miał kontakt ze sztuką. Jego ojciec malował obrazy i często zabierał go na wystawy, a siostra chodziła do szkoły baletowej. Sam uprawiał sztuki walki, a potem zajął się tańcem.

>>> Zobacz także:

Taniec

Na początku głównie zajmował się breakdancem.

Breakdance dał mi naturalność, luz i niesamowitą świadomość ciała.

- powiedział Michał.

Zainspirowany stylem modliszki, jak i japońską sztuką składania papieru "origiami", zaczął tworzyć swój unikalny styl. Czerpał też z innych stylów tańca, od "experimental" po afro (podróż do Afryki przybliżyła mu historię i technikę w tej dziedzinie).

W 2009 roku Michał założył ekipę Skill Fanatikz, składającą się z utalentowanych tancerzy.

Reżyseria ruchu

Ale to nie wszystko, Michał Gerlach zajął się też reżyserią ruchu. Jest zatrudniamy między innymi do sesji fotograficznych, w podczas których pokazuje modelkom i modelom, jak ustawić się do zdjęć.

W dobie social mediów, kiedy już nie produkujemy dwudziestu zdjęć na sezon, tylko dwieście dwadzieścia, to twórcy czasami nie wiedzą już co mają zrobić z modelkami. I tutaj pojawia się Michał. On pomaga uzyskać modelom posturę, dzięki której zdjęcia wydają się bardzo naturalne.

- stwierdziła Eliza Dunajska z kreatywnej agencji fotograficznej.

W tej pracy Michał czerpie inspiracje z architektury, którą ukończył. Bierze też pod uwagę elastyczność danej tkaniny.

Muszę mieć świadomość tego, jak poruszają się rzeczy jeansowe, jak poruszają się sukienki, spódnice.

- powiedział Michał.

Podczas pracy na planie ściśle współpracuje ze stylistą i fotografem.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN