Styl życia

Poznaj pierwszą w Polsce wirtualną Szkołę Diabetyka

Styl życia

Aktualizacja:
Projekt bez tytułu - 2021-08-13T120934.051.jpg

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Każdego dnia kolejne osoby słyszą podobną diagnozę. Choć grono diabetyków stale się powiększa, wciąż żyjemy obok siebie, nierzadko nawet mijamy się na ulicach, nie wiedząc, że na co dzień borykamy się z tak podobnymi problemami! A przecież najcenniejszą wiedzę możemy czerpać od siebie nawzajem. W takim właśnie duchu powstał portal Szkoła Diabetyka – platforma, za pośrednictwem której można nie tylko zdobywać wiedzę na temat cukrzycy bezpośrednio od lekarzy specjalistów, ale także stać się częścią wspierającej i pomocnej społeczności cukrzyków.

Portal, który powinien znać każdy cukrzyk

Szkoladiabetyka.pl jest pierwszym i jedynym w Polsce serwisem dla cukrzyków współtworzonym wraz z lekarzami. Znajdziesz tam wiele cennych merytorycznie artykułów i porad, a także informacji na temat różnych jednostek chorobowych towarzyszących cukrzycy. Poznasz bliżej m.in.:

 • cukrzycę typu 1,
 • cukrzycę typu 2,
 • cukrzycę typu LADA,
 • cukrzycę typu MODY.

Dowiesz się, jakie są objawy, przyczyny oraz dostępne metody leczenia wszystkich wymienionych typów. Jeszcze nie wiesz, czy masz cukrzycę, a jedynie ją podejrzewasz? Poprowadzimy Cię krok po kroku przez niezbędne badania diagnostyczne oraz podpowiemy, co jeszcze możesz zrobić, aby zweryfikować swój stan zdrowia. Specjalny kalkulator pomoże Ci oszacować, czy znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka, która również wymaga zwiększonej czujności. Na portalu Szkoła Diabetyka znajdziesz informacje o tym, jak należy przygotować się do poszczególnych badań profilaktycznych, diagnostycznych oraz kontrolnych.

Jeśli natomiast choroba została już u Ciebie potwierdzona – z nami dowiesz się wszystkiego na temat swojego typu cukrzycy. Podpowiemy Ci m.in.:

 • jak efektywnie o siebie dbać,
 • co możesz jeść, a czego lepiej unikać,
 • jakie są zalecane rodzaje aktywności fizycznej.

W ramach portalu funkcjonuje także poradnik, w którym na bieżąco pojawiają się artykuły poruszające tematy nurtujące osoby chorujące na cukrzycę. Poznasz odpowiedzi na liczne pytania inspirowane codziennym życiem diabetyków, np.:

 • Czy cukrzyk może jeść truskawki?
 • Co warto spożywać na kolację?
 • Czym jest "efekt odbicia"?
 • Jak zapobiegać hiperglikemii?
 • Co powinien zawsze mieć przy sobie każdy diabetyk?
 • Czy istnieje specjalna dieta cukrzycowa?
 • Jak przyszła mama może uniknąć cukrzycy ciążowej?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają lekarze diabetycy z całej Polski – a my pośredniczymy w dostarczeniu merytorycznej wiedzy do użytkowników portalu!

Społeczność ludzi takich jak Ty

Pozytywne nastawienie do życia jest jak wiatr w żagle – w szczególności w przypadku chorób przewlekłych. O ile przyjemniej żyje się wśród osób, z którymi można dzielić się nie tylko swoimi doświadczeniami i odkryciami na temat cukrzycy, ale także wymieniać się tym, co bezcenne – wsparciem i energią. W ramach portalu Szkoła Diabetyka funkcjonuje pozytywna społeczność tworząca aktywną grupę w serwisie Facebook. Poznasz tam ludzi takich jak Ty – niezależnie od tego, czy:

 • chorujesz na cukrzycę od lat;
 • dopiero niedawno usłyszałeś diagnozę;
 • jeszcze nie byłeś u lekarza, ale podejrzewasz, że możesz być diabetykiem;
 • jesteś rodzicem małego cukrzyka;
 • jesteś przyjacielem lub partnerem diabetyka i chcesz lepiej zrozumieć, z czym się zmaga.

Dołączając do społeczności, uzyskasz dostęp do wielu ciekawych materiałów edukacyjnych. Możesz zadawać pytania, na które odpowiedzą zarówno pozostali członkowie grupy, jak też lekarze specjaliści. Każdego dnia czeka na Ciebie nowa dawka ciekawych informacji. Oprócz tego organizowane są webinary, również z udziałem lekarzy. O wszystkich ciekawych wydarzeniach, nowych materiałach oraz wpisach w poradniku informujemy za pomocą newsletterów. Jesteśmy zawsze w kontakcie – dostępni dla Ciebie na okrągło!

Szkoła Diabetyka – i nie jesteś sam!

Wśród członków społeczności Szkoły Diabetyka na Facebooku poczujesz się jak w rodzinie. Czasem wiadomość o przewlekłej chorobie, jaką jest cukrzyca, może okazać się przytłaczająca. Cudownie, gdy masz wokół siebie przyjaciół i bliskich, na których wsparcie możesz zawsze liczyć – nie każdy jednak ma przy sobie ludzi, którzy rozumieją, z czym diabetyk musi mierzyć się każdego dnia. Wszyscy z nas potrzebują codziennej dawki motywacji oraz wsparcia, a także inspiracji. W takim właśnie duchu powstał nasz serwis, który jest przede wszystkim przyjaznym miejscem w cyberprzestrzeni tworzonym przez ludzi i dla ludzi.

Dołącz do nas i przekonaj się, że razem możemy znacznie więcej!

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości