Styl życia

Święty Mikołaj szykuje się do świąt. "Najpiękniejszym prezentem jest dobroć i dzielenie się nią"

Styl życia

Aktualizacja:

W Laponii, nieopodal miejscowości Rovaniemi znajduje się Wioska Świętego Mikołaja. W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia Michał Cessanis nie mógł odwiedzić Świętego osobiście, ale połączył się z nim przez Internet. Jak Mikołaj szykuje się na pierwszą gwiazdkę?

Święty Mikołaj przygotowuje się do świąt

Dwa lata temu Michał Cessanis odwiedził bajkową Wioskę Świętego Mikołaja w Laponii. Niestety pandemia nie pozwoliła powtórzyć wyprawy w tym roku. Czy to znaczy, że świąt nie będzie? Nic bardziej mylnego. Święty Mikołaj połączył się z naszym reporterem za pomocą Internetu. Jak się czuje?

Świetnie, jak widać. Dobrze się odżywiałem, a nawet, w co nie uwierzysz, ćwiczyłem sobie, chociaż te ćwiczenia to takie przebieżki po lesie. Chce się dobrze przygotować do świąt

- powiedział.

A przygotowania idą pełną parą, bo Święty Mikołaj zamierza odwiedzić dzieci na całym świecie.

- Można się zastanawiać, czy powinienem, czy nie. Dla mnie święta zaczynają się rano w Wigilię Bożego Narodzenia. Wstaję rano i łapię za małe pudełko. Z kieszeni wyciągam klucz i dostaję się do środka, gdzie ukryta jest magia i wszelkie sekrety zimy. Dzięki temu mogę podróżować dookoła świata nieprawdopodobnie szybko, nie przejmując się granicami. Co ważne, w bezpieczny sposób mogę dotrzeć do was wszystkich, do waszych domów i być może zostawić wam prezenty – mówił.

Zastanawiacie się pewnie co z reniferami. Bez obaw, one też miewają się dobrze.

- Będą podróżować ze mną. Rudolf będzie pierwszy w zaprzęgu. Będziemy podróżować dookoła świata, machając z góry wszystkim strażnikom granicznym – wyjaśnił Święty.

Święty Mikołaj prywatnie

Wiemy, że Święty Mikołaj w Wigilię i w czasie przedświątecznym jest bardzo zapracowany. Ale on też świętuje z najbliższymi. Pani Mikołajowa i ukochane elfy już szykują prezenty dla Mikołaja. Jak żyje się im w Wiosce?

- Jest o wiele spokojniej, dużo mniej ludzi. Mimo to czuć już świąteczną atmosferę. Na zewnątrz mamy dużo śniegu, jest srogi mróz i czyste powietrze. Wszystko zaczyna brzmieć jak święta – mówił Święty.

Święty Mikołaj dla wszystkich dzieci, młodszych i starszych przygotował świąteczne przesłanie.

- Najpiękniejszym prezentem jest dobroć i dzielenie się nią. Zwłaszcza w tym roku. Nic nie jest ważniejsze od dobrych myśli, pogody ducha, dobrych czynów dla innych – powiedział.

Zobacz też:

Jak rozmawiać z dziećmi o tegorocznych świętach? "Stabilizacja osób dorosłych to jest klucz do sukcesu"

Jak mądrze wybrać prezent dla dziecka? Ekspert o najczęściej popełnianych błędach

Oto najpopularniejsze i najpiękniejsze rośliny świąteczne. Niektóre z nich są silnie trujące

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Michał Cessanis

Pozostałe wiadomości