Styl życia

Odtworzyli okładkę "Świata młodych" po ponad 40 latach. Teraz poszukują dwóch chłopców ze zdjęcia

Styl życia

Autor:
Michalina
Kobla
Reporter:
Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz
Powtórzyli wyjątkowe zdjęcie po 46 latach
Powtórzyli wyjątkowe zdjęcie po 46 latach Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Historia Janusza Nolberta i jego imiennika, Janusza Augustyniaka, przypomina fragment fikcji wyciągniętej wprost z filmu czy książki. Choć nie ma w niej niespodziewanych zwrotów akcji, to zaskakuje i wzrusza. Panowie postanowili odnaleźć się po ponad 40 latach, by odtworzyć zrobione im niemal pół wieku temu zdjęcie. O okoliczności powstania obu fotografii, panów wypytała Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz.

"Świat młodych" z 20 kwietnia 1976 roku

Niepozorne zdjęcie z okładki wydanego w 1976 roku numeru gazety "Świat młodych" kryje za sobą interesującą historię. Widzimy na nim jadących po dróżce na placu jordanowskim młodych chłopców.

- Jako koledzy z podwórka żeśmy któregoś dnia wsiedli na rowery, przyjechaliśmy na plac jordanowski i w pewnym momencie pan Janusz Uklejewski zrobił nam zdjęcie, które ukazało się w "Świecie Młodych" - słyszymy.

Panowie postanowili odtworzyć zdjęcie po 46 latach. Nie tylko zrobili je dokładnie w tym samym miejscu, na rowerach, to jeszcze założyli identyczne koszulki.

Bohaterzy zdjęcia poszukiwani

Na omawianej okładce "Świata młodych" widzimy jednak nie 2, a 4 rowerzystów.

- Kiedy fotograf nam powiedział, żebyśmy jeździli po tym rondzie, które jest za nami, taka fala, wtedy dołączyło tych dwoje, przed nami. Oni nie wiedzieli, że będą w gazecie. Po prostu zaczęli jechać przed nami. I tak powstało to zdjęcie w 4 osoby - dowiadujemy się.

Panowie próbowali dotrzeć do 2 pozostałych bohaterów zdjęcia. Na ten moment im się to jednak nie udało.

"Świat młodych"
Odtworzyli okładkę "Świata młodych" "Świat młodych" Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości