Styl życia

Surfing w każdych warunkach? Z deską eFoil to możliwe

Styl życia

Reporter:
Piotr Wojtasik
Projekt Plaża 2022: Zapraszamy do Międzyzdrojów
Projekt Plaża 2022: Zapraszamy do Międzyzdrojów Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

W sezonie wakacyjnym miłośnicy sportów wodnych nie mogą narzekać na nudę. Letnia aura zachęca do korzystania z uroków aktywności na świeżym powietrzu, ale i do testowania wysokiej jakości sprzętu sportowego. W Dzień Dobry Wakacje wyjątkowym propozycjom dla fanów surfingu przyjrzał się Piotr Wojtasik. Jego uwagę zwróciły napędzane silnikiem elektrycznym deski eFoil, o których opowiedzieli goście "Projektu Plaża", Paweł Tarnowski i Jakob Kosel.

Sportano.pl w "Projekt Plaża" - deski do eFoilingu

Sporty wodne stanowią źródło niepowtarzalnych emocji. Nie dziwi zatem fakt, że grono ich miłośników nieustannie się powiększa. W ramach "Projektu Plaża" Piotr Wojtasik odwiedził Międzyzdroje, by przyjrzeć się nowinkom dotyczącym wybranych dyscyplin. W trakcie wizyty w nadmorskim kurorcie udało mu się porozmawiać z mistrzem Europy w windsurfingu, Pawłem Tarnowskim i doświadczonym ratownikiem wodnym, Jakobem Koslem. Pasjonaci aktywnego wypoczynku zaprezentowali liczne zalety innowacyjnego sprzętu do eFoilingu.

- Na takiej desce można pływać w zasadzie w każdych warunkach. Możemy pływać na fali, bez fali, bez wiatru. Napędza nas silnik elektryczny (...). Za pomocą tego płata, tego hydroskrzydła, jesteśmy w stanie wznieść się nad wodę i dosłownie lecieć nad jej powierzchnią. To jest niesamowite uczucie - zapewnił Paweł Tarnowski, jednocześnie zwracając uwagę na fakt, że tego rodzaju aktywność wymaga odpowiedniego przygotowania.

- Z lift foilem jest trochę jak z chodzeniem na szczudłach (...). Nie jest to łatwe. To dużo trudniejszy sport niż zwykły surfing na desce elektrycznej - ocenił ekspert.

"Projekt Plaża" w Międzyzdrojach - surf foiling i jego zalety

Deska do eFoilingu może stanowić przepustkę do niezapomnianych wrażeń. Możliwość unoszenia się nad powierzchnią wody to niejedyna jej zaleta. Miłośnicy rekreacji na świeżym powietrzu docenią ją także za wyjątkowo cichą pracę silnika, pozwalającą rozkoszować się otoczeniem natury.

- Nie słyszymy żadnego spalinowego silnika, nic nam nie buczy, nie syczy. Lewitujemy i suniemy nad taflą wody. Brzmi to przepięknie - zauważył Jakob Kosel, zachęcając tym samym do zapoznania się z ofertą multibrandowego sklepu internetowego Sportano.pl.

- Znajdziemy tam wszystko, co potrzebne do sportu - podsumował rozmówca Piotra Wojtasika.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości