Styl życia

Odpicowane mieszkanie w stylu glamour. Jak uniknąć przesytu w aranżacji wnętrza?

Styl życia

Katarzyna Jaroszyńska w swoim cyklu pokazuje mieszkanie, w którym przenikają się elementy stylu glamour i francuskiego. Udało się w nim harmonijnie połączyć blask i elegancję. Rezultat jest zaskakujący.

Mieszkanie Anny Ochlust ma 68 m2. Piękne meble i inne przedmioty, które stanowią wyposażenie mieszkania, bohaterka reportażu zaczęła kupować już dwa lata temu. To był też czas na stylistyczne dopracowanie wnętrza. Zależało jej na tym, by połączyć dwa style.

Jak połączyć w mieszkaniu dwa style?

Anna Ochlust zaprosiła reporterkę Dzień Dobry TVN do salonu, by pokazać, jakie rozwiązania zastosowała realizując swoje wyzwanie estetyczne w aranżacji mieszkania. – Wiedziałam, że musi być sztukateria – mówi właścicielka mieszkania, w którym sztukaterie mają różne wielkości.

Zajmująca sporą część ściany jedna z nich jest dodatkowo ozdobiona tapetą. – Potrzebny był jeden motyw, na tle którego miał być stół – uzasadnia wybór miejsca na graficzną dekorację.

Oryginalny przepis na efekt glamour we wnętrzu

Internauci hojnie komplementowali efekt elegancji, jaki udało się uzyskać Annie Ochlust oraz jej nietypowe podejście do stylu glamour. Uwagę w jej mieszkaniu zwraca czystość form, jak na glamour wręcz ascetyczna. W salonie nie ma też elementów przyciągających uwagę blaskiem, nadmiaru pikowanych tkanin, rozbudowanej gamy kolorystycznej. Wypełniają go kojące wzrok pastele i meble o prostych kształtach.

Nie ma jednak wątpliwości, że chodzi o glamour. We wnętrzach jest bowiem złoto, ale w minimalnej dawce i bardzo dekoracyjnym wydaniu – są to m.in. uchwyty szafek, baterie w zlewie i wannie. W stylu glamour jest utrzymany także motyw marmuru, który pojawia się i na blacie kuchennym i na stoliku w pokoju.

– Gdy oglądałam styl glamour, najczęściej pojawiały się kryształowe żyrandole i był duży przesyt. (...) Chciałam, żeby było jasno, delikatnie. Chciałam złagodzić typowy styl glamour – mówi właścicielka mieszkania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz player.pl.

Zobacz także:

Styl grecki – nadmorska atmosfera we własnym domu

Jak ozdobić ściany w salonie? "Stworzy się przytulny kącik"

Grill na balkonie? Tylko elektryczny

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości