Styl życia

Sportowiec, który został artystą. "Chciałbym pokazać ludziom, że możemy być szczęśliwi, będąc samouzdrowicielami"

Styl życia

Aktualizacja:

O kamieniach szlachetnych wie wszystko. W swoich obrazach stara się łączyć świat sztuki z uzdrawianiem. Kuba Mach opowiedział nam o swojej wyjątkowej pasji. Jak został artystą?

Kuba Mach - od sportowca do artysty

W wieku 5 lat rozpoczął naukę pływania. Wielokrotnie startował w mistrzostwach Polski. Później pojawiła się siatkówka. Niestety przez kontuzję kręgosłupa jego kariera została przekreślona. Wtedy pojawiła się sztuka.

Pomyślałem, co chcę robić, zamknąłem oczy i pojawił się ołówek pędzący po kartce. Tak też zacząłem tworzyć. Postawiłem też na sztukę z tego względu, że nie ogranicza mnie ciało jako tako. Poprzez doznanie kontuzji moja kariera się nie kończy. Maluję miotłami, rękami. To jest malarstwo, które wywodzi się z gestów, z tańca

- tłumaczy Kuba Mach.

Artysta malarstwo łączy ze swoją drugą pasją – kamieniami szlachetnymi. Jak mówi, mają one potencjał energetyczny, który nigdy wcześniej w sztuce się nie zjawił.

Poprzez użycie tych kamieni wzmagamy wibrację obrazu i on może silniej działać na odbiorcę i też może uzdrawiać

- dodaje bohater naszego reportażu.

O kamieniach wie wszystko

Kuba Mach pięć lat spędził w zakonie Cystersów. Poznał tam uzdrowienia przez wodę. Widział, że ludzie, którzy kąpali się po 11- 12 godzin dziennie, przez 10-12 dni, doznawali pewnych uzdrowień. Ich ciała się zmieniały, kręgosłupy prostowały.

Kąpiel jest odpromiennikiem. Chroni nas przed falami magnetycznymi, przed szumem informacyjnym, a także zrywa wszystkie napięcia, takie jak stres. Goją się natychmiast rany, oczyszczamy się z kamieni ciężkich

- wylicza artysta.

Ma już wielu fanów swoich metod. Jednym z nich jest Tomasz Grzybowski, który zachwala kąpiele z dodatkiem minerałów.

Jak zacząłem stosować jego kąpiele, to naprawdę zauważyłem niesamowitą różnicę w postaci wyciszenia, energii i różnych wartości, które mi były potrzebne

- mówi.

Jakich minerałów używa Kuba Mach? Na przykład cyjanitu, który wzmacnia kości czy kryształu górskiego, który w połączeniu z szafirem jest świetnym odpromiennikiem.

Świetnie nas relaksuje, odblokowuje, odrywa nas od myśli, stresu i napięć

- zapewnia Kuba.

Teraz artysta przygotowuje się do wystawy w Paryżu. Jak mówi, połączenie świata sztuki z uzdrawianiem może zamanifestować się czymś naprawdę pięknym. Jaki jest jego cel?

Chciałbym pokazać ludziom, że naprawdę możemy być zdrowi, szczęśliwi, będąc samouzdrowicielami. To jest moja rola. Pokazać ludziom ścieżki, gdzie sami mogą dbać o siebie

- wyznaje.

Zobacz też:

Rasm Almashan i jej muzyczna historia o Jemenie. "Od 6 lat jest tam nieustanna wojna, olbrzymia inflacja i głód"

Agata Kulesza i Piotr Trojan o filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - "To był hardcore"

Anna Pamuła napisała książke o Francji. Co o publikacji myśli jej przyjaciółka, Martyna Wojciechowska?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Pozostałe wiadomości