Styl życia

Niezapomniana "Lambada" ma już 32 lata. Jak tańczyć do jednego z największych karnawałowych przebojów?

Styl życia

Aktualizacja:

"Lambada" krok po kroku. Brazylijka Adriana Goulard oraz jej przyjaciel Rafael Gonçalves pokazali w naszym studio, jak prawidłowo tańczyć do jednego z największych hitów ostatnich dekad. Sprawdź, jak poradzili sobie z nauką nasi prowadzący - Ania i Andrzej.

"Lambada" - wielki przebój karnawału

Śmiało można powiedzieć, że "Lambadę" znają wszyscy. Utwór z przełomu lat 80. i 90. to niekwestionowany hit wszelkich imprez, który do tej pory grają DJ-e na całym świecie. Układ taneczny, który pojawił się w teledysku, wzbudzał kiedyś wiele kontrowersji i był określany jako "nieprzyzwoity". Wciąż jednak jest popularny, a tańczą go coraz młodsze pokolenia.

- Ta piosenka jest o nieudanej miłości, o nieudanej przygodzie. Teledysk nagrywali na plaży tańcząc na piasku - powiedziała w Dzień Dobry TVN Adriana Goulard, brazylijska tancerka i instruktorka samby.

- To bardzo swobodny, namiętny taniec - dodała.

Historia "Lambady"

Utwór "Lambada" wylansował francuski zespól Kaoma, ale po raz pierwszy zaśpiewała go boliwijska grupa folkowa "Los Kjarkas" w 1981 r. Oryginalnie tekst do utworu powstał w języku portugalskim, wersja z 1989 r. została nagrana po angielsku i hiszpańsku.

Muzykę i tekst utworu oparto na boliwijskiej melodii ludowej "Llorando se fue". Tytuł "Lambada" nawiązuje do stylu tańca popularnego w Brazylii, który w teledysku wykonuje para dziesięciolatków, Roberta i Washington. Furorę zrobiła też tzw. lambadówka, czyli spódnica z koła, która miała na sobie Roberta.

Karnawał w Rio 2021 odwołany

Karnawał w Rio de Janeiro nie odbędzie się, jak zakładano, w lutym 2021 r. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Wstępnie jedna z najbardziej popularnych i dochodowych imprez rozrywkowo-turystycznych na świecie miała zostać przełożona. Ostatecznie została odwołana. To pierwszy taki przypadek od 1912 r. Wtedy zrezygnowano z zabawy po śmierci ministra spraw zagranicznych.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości