Ślub i wesele

Pierwszy taniec na środku skrzyżowania. Policja nie miała litości dla nowożeńców

Ślub i wesele


To opowieść o weselu, jakiego mieszkańcy Szczytna długo nie zapomną. Tutaj nie towarzyszył im Marsz Mendelssohna, a dźwięki rozgrzewających się silników. Tutaj tradycji nie stało się zadość. Poznajcie parę młodą, którą połączyła miłość do motocykli, a ich ślub odbił się szerokim echem.

Agnieszka Piekarska-Kozioł i Wojciech Kozioł poznali się podczas jednej z imprez motoryzacyjnych. On – wykonywał akrobację na motocyklu. Ona – pracowała podczas eventu. Po raz kolejny spotkali się w tych samych okolicznościach. I tak zostali parą.

Obecnie są rodzicami 3-letniej Zuzi, a ostatnio przypieczętowali swój związek. Pan Wojciech jest stanterem, czyli wykonuje różne akrobacje na motocyklu. Także na swój ślub pojechał na jednośladzie. Natomiast pani Agnieszka wraz ze świadkową - samochodem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie rzecz, która wydarzyła się w drodze z kościoła na salę weselną. Mieszkańcy Szczytna zapamiętają ją na długo.

Niezwykły pierwszy taniec

Para młoda swój pierwszy taniec wykonała na środku skrzyżowania w Szczytnie. Dzisiaj Agnieszka Piekarska-Kozioł, Wojciech Kozioł i ich córka 3-letnia Zuzia byli gośćmi naszego programu. W rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem opowiedzieli o kulisach tego niesztampowego wydarzenia.

Wesele nie było zaplanowane od A do Z, a wręcz przeciwnie – była to spontaniczna akcja. Zamiast romantycznych "przytulańców", jak to zwykle bywa, był ryk silników.

Podjechaliśmy samochodem na główne skrzyżowanie w Szczytnie. Wtedy koledzy poprosili, żebyśmy wyszli na środek i podprowadzili mój motocykl, więc wsiadłem

- opisywał pan Wojciech.

I tak na nagraniu widzimy, jak panna młoda w białej sukni stoi na środku skrzyżowania, a pan młody wykonuje dookoła niej akrobacje.

Anna Kalczyńska od razu zwróciła się w kierunku pani Agnieszki i zapytała, czy się nie bała.

Nie. Tyle lat już jeździmy. Czasami na zawodach, pokazach, dużych imprezach. Także mamy to wszystko przetrenowane. To była bułka z masłem. Wojtek ma ogromne doświadczenie. Jeździ wyczynowo 15 lat na motocyklu sportowym

- odpowiedziała.

To widowiskowe wydarzenie odbiło się szerokim echem. Niestety małżonkowie mieli również z tego powodu nieprzyjemności.

Konsekwencje brawurowego pomysłu

Ich pierwszy taniec nie był zgodny z przepisami ruchu drogowego. Czy państwo młodzi ponieśli jakieś konsekwencje?

Ślub miał miejsce w piątek, a w poniedziałek do domu przyjechała policja. Osobiście wręczyli nam wezwanie na przesłuchanie. Po całym już wydarzeniu wiedzieliśmy, że jakieś konsekwencje będą z tego wyciągnięte. Nie spodziewaliśmy się jednak, aż takich. Otrzymałem zarzut stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym innego niż kolizja dla swojej małżonki

- wyjaśnił pan Wojciech

Z automatu nie był brany pod uwagę mandat. Tylko sprawa do sądu i trzymiesięczne zatrzymanie prawa jazdy.

– dodał.

Na tę chwilę dokumenty są w sądzie, więc pan Wojciech czeka. Postanowił jednak, że jeśli sprawa potoczy się w innym kierunku, będzie się odwoływał. Mąż pani Agnieszki dopytywał się, czy ze względu na ślub, może wystąpić o karę w postaci mandatu lub punktów ujemnych. W tym przypadku nie było jednak taryfy ulgowej. Mimo to nie żałuje swojej decyzji.

Pozostało nam tylko życzyć wszystkiego dobrego na nowej drodze życia i łagodnego wymiaru kary!

Zobacz wideo: Życie 15-letniej Ewy na jednym zdjęciu

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości