Ślub i wesele

Poszła do ołtarza w 120-letniej sukni. Wcześniej miało ją na sobie 10 panien młodych

Ślub i wesele

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
dailymail.co.uk
suknia ślubna

Abigail Kingston postanowiła podtrzymać tradycję i na swoim ślubie pojawiła się w sukni, która była w jej rodzinie od pokoleń. Kreację uszyto w 1895 roku i wcześniej miało ją na sobie aż 10 panien młodych.

120-letnia suknia ślubna

Media przypomniały wyjątkową historię sukni ślubnej, która po 120 latach od powstania, wciąż była używana. Amerykanka Abigail Kingston z Pensylwanii w 2015 roku planowała wziąć ślub. W przeciwieństwie do innych panien młodych nie miała problemu z wybraniem idealnej sukni. W jej rodzinie z pokolenia na pokolenie kobiety przekazywały sobie piękną, kremową kreację, w której szły do ołtarza. Abigail postanowiła kultywować zwyczaj.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Suknia została uszyta w 1895 roku. Jako pierwsza miała ją na sobie Mary Lowry Warren, praprababcia Abigail.

Następnie przez lata strój był modyfikowany - panny młode dopasowywały krój do swojej figury, a także zmieniały linię dekoltu, długość trenu, czy dodawały nowe elementy, jak np. koronki. Kiedy w 2015 roku Kingston otrzymała kreację, zauważyła, że jest nadgryziona zębem czasu.

Historia wyjątkowej sukni ślubnej

Po 120 latach suknia nie była w najlepszym stanie. Miała sporo plam, widoczne były rozdarcia, a biała satyna zżółkła. Abigail zdecydowała, że ją uratuje i przywróci dawny blask.

Powierzyła to zadanie krawcowym, które poświęciły 200 godzin, by odnowić sukienkę. Efekt był rewelacyjny, więc Amerykanka z radością mogła wystąpić w niej na swoim ślubie. Była 11. panną młodą, która ją włożyła. Co więcej, Kingston miała na sobie również pierścionek po prababci oraz medalion - biżuteria w tej rodzinie także przechodziła z pokolenia na pokolenie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Joaquin Corbalan/East News

Pozostałe wiadomości