Ślub i wesele

Tych kolorów unikaj w weselnej stylizacji. Który z nich może zwiastować zdradę pana młodego?

Ślub i wesele

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
weddingdream.com
Sukienka na wesele

Stworzenie oryginalnej i wyjątkowej stylizacji na wesele to nie lada wyzwanie. Nie pomagają nam w tym popularne przesądy i zasady savoir vivre, które dodatkowo ograniczają możliwości naszego wyboru. Które kolory sukienek nie powinny pojawić się na weselu? Sprawdź.

Czego nie zakładać na wesele?

Wybór sukienki na wesele to nie lada wyzwanie. Nie w każdym kolorze, czy kroju czujemy się dobrze, wiemy jednak też, że nie wszystkie opcje są odpowiednie na tę konkretną uroczystość. Nie pomagają nam również różnego rodzaju przesądy dotyczące weselnej mody.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jednak, aby wyglądać i czuć się dobrze warto wziąć pod uwagę obowiązujący dress code. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć wpadki lub oszczędzi nerwów pannie młodej. Czego nie zakładać na wesele? Wbrew pozorom ograniczeń nie ma zbyt wiele, są jednak takie, które skutecznie zakorzeniły się w niepisanych zasadach ślubnego wydarzenia.

Biała sukienka wyłącznie dla panny młodej

Zgodnie z podstawową zasadą form towarzyskich na wesele nie powinniśmy zakładać białej sukienki. Wybierając model w tym kolorze nie tylko popełniamy “faux pas”, ale możemy też narazić się pannie młodej, która tego wieczoru chce wyglądać wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Co możemy zrobić, jeśli bardzo zależy nam na ubraniu białej sukienki? Na początku warto porozmawiać z panną młodą. Często wśród nich są kobiety, które nie będą czuły się z tym faktem niekomfortowo. Przed popełnieniem nietaktu uchronimy się też, gdy to właśnie para młoda, zaproponuje białe kreacje, jako element określonego stylu lub tematu ceremonii.

Czarna sukienka na wesele

Wiele osób uważa też, że na wesele nie powinno zakładać się czarnej sukienki. Związane jest to ściśle z symboliką koloru, ponieważ w Europie kojarzy się on głównie ze smutkiem i żałobą. Ponadto istnieją przesądy określające czarny kolor jako złą wróżbę dla młodej pary. Takie opinie spotyka się najczęściej wśród starszych pokoleń.

Wiele kobiet bardzo dobrze czuje się w czerni. Nic dziwnego, ponieważ dodaje ona zmysłowości i może pozytywnie wpłynąć na wygląd sylwetki. Jeżeli więc zależy nam właśnie na tym wyborze, to postarajmy się przełamać go barwnymi dodatkami. Wyróżniające się buty lub torebka z pewnością ożywią naszą kreację.

Czerwona sukienka oznaką złych intencji?

Jak się okazuje, ryzykownym wyborem jest też czerwona sukienka, szczególnie jeśli pełnisz, rolę świadkowej na weselu. Według stereotypów może ona zwiastować zdradę pana młodego. Wynika to z faktu, że ten kolor kojarzony jest głównie z namiętnością i pożądaniem.

Całe szczęście większość z nas traktuje przesądy z przymrużeniem oka, a tego typu konwenanse są jedynie ciekawostką, a nie wyrokiem. Jeżeli więc mamy wątpliwości co do wyboru odpowiedniego koloru kreacji, najlepszym sposobem będzie rozmowa z parą młodą. Dzięki temu rozwiejemy wszelkie wątpliwości i będziemy świetnie bawić się podczas rodzinnej uroczystości.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: weddingdream.com

Źródło zdjęcia głównego: JGI/Jamie Grill/Getty Images

Pozostałe wiadomości