Ślub i wesele

Filmowe wesela. Dlaczego pary decydują się na ceremonię w stylu Harry'ego Pottera?

Ślub i wesele

Aktualizacja:

Karolina Lejman z zawodu jest architektem wnętrz. Od dekorowania pomieszczeń woli jednak monumentalne budowle, w których wyczarować można wesele jak z bajki czy filmu. Udało jej się już zorganizować ceremonię rodem z "Alicji w krainie czarów", "Władcy pierścieni" i "Harry’ego Pottera".

Organizatorka niezwykłych ślubów

Karolina swoje pierwsze filmowe wesele zaaranżowała w 2016 roku. Największe, jak dotąd, zostało zorganizowane dla fanów Harry’ego Pottera. Na pomysł ceremonii w tym klimacie wpadła panna młoda, Adrianna Wójcikowska.

Tak jakoś przez przypadek trafiłam, ale na zagraniczne, wesele w stylu Harry’ego Pottera, a że mój mąż jest fanem Harry'ego, więc stwierdziliśmy, że może to pociągniemy

- wyznała, równocześnie dodając, że nie była pewna, czy Karolina podejmie się tego tematu i czy to w ogóle możliwe, żeby takie wesele zorganizować. Lejman wykorzystała jednak październikową aurę i związane z tym miesiącem Halloween.

Ta mroczność też się pojawiła - dynie, miotły, czapki czarownic, sakwy z małymi kluczykami jako prezenty dla gości

- wspomniała organizatorka wesel.

Panna młoda dodała zaś, że przed ślubem wielu gości uważało ten pomysł za nieco infantylny. Zdanie zmienili jednak od razu po przybyciu na ceremonię.

Do teraz mówią, że tego wesela się już nie da przebić

- dodała.

Karolinie odpowiednią aranżację udaje się stworzyć zarówno w rok, jak i dwa tygodnie. To prawdziwa pasjonatka, która bez reszty oddaje się pracy.

Wszystko jest zrobione przez Karolinę. Każdy szczegół jest tutaj dopracowany

- wyznała jej współpracownica, Aleksandra Fik.

Dla Karoliny największą nagrodą są łzy wzruszenia panny młodej.

Dla takich chwil po prostu to się właśnie robi

- stwierdziła.

Jak zorganizować wesele w czasie pandemii?

W kontekście wesel porozmawialiśmy również z konsultantką ślubów - Kingą Cecot. Zapytaliśmy, w jaki sposób zorganizować udane przyjęcie w czasie pandemii, bo - jak łatwo się domyślić - nie sposób odwołać wszystkie z nich.

Trzeba przede wszystkim pamiętać o nowych przepisach sanitarnych dotyczących ślubów.

Musimy zastanowić się nad listą gości. Czy to rzeczywiście jest takie złe, że musimy tę liczbę gości ograniczyć? Czasami wychodzi to na plus

- przyznała konsultantka.

Zaproponowała także, aby przyjęcie weselne zorganizować dwukrotnie. Jednego dnia zaprosić starszych członków rodziny, a drugiego zrobić imprezę dla znajomych. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko zakażenia.

Ekspertka w naszym programie przypomniała, że w strefie zielonej limit gości wynosi 150. Zaś w strefie żółtej obowiązuje ograniczenie do 100 osób, a w czerwonej - do 50. Nie wiadomo jednak, czy te przepisy nie ulegną zmianie.

Na takim weselu nie ma przypadkowych osób

- przyznała Cecot. W rozmowie z naszymi prowadzącymi konsultantka zdradziła konkretne rozwiązania, które wykorzystała podczas organizowania wesel. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Wyjątkowa rocznica Beaty Ścibakówny i Jana Englerta. Aktorka pochwaliła się fotografiami z dawnych lat

Lara Gessler zaręczyła się. Pokazała wyjątkowy pierścionek

Honorata Skarbek wychodzi za mąż? Mamy komentarz wokalistki

Autor: Anna Mierzejewska

Reporter: Tomasz Brzoza

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości