Ślub i wesele

Izabela Janachowska podpowiada, jak świętować rocznicę ślubu. "Bardzo wzruszająca opcja"

Ślub i wesele

Aktualizacja:

Złota, srebrna, kryształowa, rubinowa... Mowa oczywiście o rocznicach w związku. Jedni je celebrują, inni o nich zapominają. Jak obchodzić taką uroczystość? O tym w naszym programie opowiadała ślubna ekspertka Izabela Janachowska.

Rocznice ślubu - jak je obchodzić?

Statystki pokazują, że coraz więcej małżeństw w Polsce kończy się rozwodem. Nie brakuje jednak par, które mogą pochwalić się długim stażem. Studio Dzień Dobry TVN odwiedziły Iwona Tomaszewska i Marzena Lewandowska. Pierwsza z nich jest w związku od 24 lat, druga lada dzień będzie świętowała z ukochanym ćwierćwiecze bycia razem.

Co ciekawe, mimo ślubu pani Marzena i jej mąż nigdy nie byli narzeczeństwem.

- Nie było oświadczyn jako takich. Miała być taka decyzja, że na piętnastolecie chodzenia ze sobą weźmiemy ślub - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Na obrączkach małżonkowie mają wygrawerowaną nie datę ślubu, a rozpoczęcia ich związku. To właśnie 10 lutego obchodzą rocznicę bycia razem.

- Co miesiąc przez cały czas, przez te 25 lat dziesiątego każdego miesiąca mówimy sobie: wszystkiego najlepszego z okazji dziesiątego - dodaje Marzena Lewandowska.

Pani Iwona ma bardziej tradycyjne podejście do obchodzenia rocznic ślubu. Odpowiednio wcześniej przypomina mężowi, że zbliża się ich święto. A co potem?

- Zazwyczaj jest to spokojne świętowanie typu kolacja, spacer, zdarza się wyjście do kina - mówi.

Izabela Janachowska o obchodach rocznicy ślubu

Wedding planerka zdradziła, że razem z mężem planowała wyprawić dla bliskich wielką imprezę z okazji piątej rocznicy ślubu. Tak się jednak nie stało, ponieważ miesiąc wcześniej na świat przyszedł synek pary, Christopher Alexander. Pomysł na przyjęcie pozostaje jednak aktualny i ma zostać zrealizowany przy okazji kolejnej okrągłej rocznicy.

Jej zdaniem, organizowanie takich imprez cieszy się coraz większą popularnością.

- Myślę, że bardzo wzruszającą opcją jest to, że już potem dzieci czy wnuki przygotowują takie rocznice ślubu - typu pięćdziesiąta - bardzo piękne, uroczyste, rodzinne dla swoich dziadków - mówi Izabela Janachowska.

Jak jeszcze można obchodzić rocznicę ślubu? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości