Gorąca czekolada, prószący w tle śnieg i duże rabaty, czyli jak zaaranżować zimowe wesele?

Ślub i wesele


Wbrew pozorom przyjęcia weselne w zimowej scenerii cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. O tym, jak stworzyć bajkowy, lodowy nastrój opowiadała dekoratorka ślubna Martyna Gabriel.

Zimowy ślub

Wszystkie pary młode chcą, by ich ślub i wesele pozostały w pamięci gości jak najdłużej. Przysięga małżeńska składana, gdy dookoła wiatr, śnieg, mróz i słota, może być jeszcze bardziej magiczna niż wtedy, kiedy kwitnie natura. Tym bardziej, że wszyscy tęsknimy za tą prawdziwą i mroźną zimą. Jeżeli aura nie sprzyja, iście bajkową, zimową scenerię możemy stworzyć sami. Jak? Wystarczą odpowiednie dodatki.

Zimowa sceneria ślubna

Gama inspiracji dekoracyjnych jest w tym przypadku bardzo szeroka. Od sali przerobionej w lodową komnatę, gdzie chłód przełamuje gorąca czekolada i grzane wino do ciepłej, iście świątecznej auli. To czar zimowego przyjęcia weselnego.

Jeżeli chodzi o dekorację stołu, to możemy zaaranżować go w srebrnej tonacji, nawiązującej do krainy lodu. Wówczas wybieramy srebrne obrusy, złotą zastawę, białe kwiaty, przyprószone gałązki imitujące śnieg. Do tego dużo świec.

Drugą propozycją będzie dekoracja nawiązująca do świątecznej stylistyki. Tu stawiamy na złoto, leśne akcenty, takie jak szyszki, gałązki jodły i świerku oraz korzenny zapach.

Hitem może okazać się ścianka dla Państwa Młodych wykonana z gałązek świerkowych, która nada charakter zimy oraz magii. Atrakcją dla gości z pewnością będzie kulig zakończony ogniskiem.

Jakie zalety ma zimowe wesele?

Jak przekonuje nasza dekoratorka ślubna Martyna Gabriel, zimowe przyjęcie weselne ma bardzo dużo zalet. Oprócz niepowtarzalnych i bajkowych dekoracji możemy liczyć również na większy wybór sal weselnych, krótsze terminy realizacji oraz … rabaty!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska