Ślub i wesele

Anty trendy ślubne na 2020 rok. Z nami unikniesz tego, co już niemodne

Ślub i wesele

W kalendarium ślubnym początek roku to odpowiedni czas, by zaplanować przyjęcie weselne. Dla wszystkich par, które w tym roku powiedzą sobie „TAK” przygotowaliśmy poradnik anty trendów na 2020 rok.

Anty trendy ślubne 2020

W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy Kamilę Romanow, która podpowiedziała nam, co w nadchodzącym sezonie ślubnym będzie już niemodne. Niektóre trendy w tym sezonie odchodzą w zapomnienie. Co konkretnie?

Zimne przekąski w stole

Pary młode coraz bardziej kładą nacisk na elegancki wygląd stołu, a więc wysublimowaną zastawę, dekoracje, papeteria ślubna. Odchodzi się od tego, by zimne potrawy stały w stołach od samego początku przyjęcia. Obecnie w trendzie jest, by zaprosić gości weselnych na uroczystą kolację złożoną z czterech potraw (przystawka, zupa, danie główne i deser). Zimne przekąski wystawiane są już najczęściej na zimnych bufetach, które udostępniane są zaraz po kolacji.

Krzesła w białych pokrowcach

Krzesła ubrane w białe pokrowce dają wizualny efekt "obciążenia" restauracyjnej sali. A obecnie w trendzie jest lekkość. Na rynku jest wiele firm, które dysponują różnymi stylizowanymi krzesłami, które można dobrać stylu i konwencji przyjęcia.

Dekoracje kwiatowe

Kwiaty, zarówno te do dekoracji sali, jak i do bukietu panny młodej powinny być świeże. Sztucznym kwiatom mówimy zdecydowanie NIE. Żywe kwiaty to dla pary młodej obciążenie finansowe. Kwiaty na stołach można zastąpić świecami, które dają elegancji i uroczysty klimat.

Tort naked

Tort, który królował kilka dobrych sezonów ewidentnie już jest niemodny i poza stylem rustic i boho, kiedy czasami się pojawia, to raczej już nie jest spotykany. Odchodzimy również od godziny podania tortu. Nasza ekspertka zachęca do tego, by podać gościom tort po uroczystej kolacji w ramach deseru. W nocy, zwłaszcza o północy mało kto ma ochotę na słodki tort.

Puszczanie balonów, lampionów, zwierząt

Dbamy o nasze środowisko i nie wypuszczamy już balonów ani lampionów do nieba. Niehumanitarne jest również wypuszczanie pod kościołem białych gołębi czy motyli.

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości